TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
YouTube`dan uzaya davet
TEKNOLOJİ 05 Mayıs 2013 Pazar 23:19 | 3521 Kez okundu

Video paylaşım sitesi YouTube, genç beyinlerin uzaya ilişkin fikirlerini değerlendirmeyi hedefleyen yeni bir yarışma projesi başlattı.
   


Video paylaşım sitesi YouTube uzaya ilgi duyan gençlere yönelik bir proje başlattı.

Spacelab adlı projede 14-18 yaş grubundaki gençlerden uzayda gerçekleştirilebilecek herhangi bir deney fikri ortaya koyması ve bu fikri video aracılığıyla anlatması isteniyor.

Ünlü bilim adamı Stephan Hawking`in de içinde bulunduğu jüri ve YouTube`da yapılacak oylama sonucunda seçilecek deney Uluslararası Uzay İstasyonu`nda gerçekleştirilecek.Dereceye girenleri Rusya`da astronotluk eğitimi, Washıngton`a gezi ve daha birçok ödül bekliyor. Yarışma ile ilgili ayrıntılara www.youtube.com/spacelab adresinden ulaşmak mümkün....

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA, Avrupa Uzay Ajansı ve Japon Uzay Kurumu`nun sponsor olduğu yarışmaya katılmak için son gün 7 Aralık.

Kaynak:ntvmsnbc

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Muharrem Baytekin © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
5. Sınıf Başarı Var Soru Bankası