TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
i-mate Ultimate 9502 Mobil Ofis Cebinize Girmeye Hazır
TEKNOLOJİ 01 Ağustos 2013 Perşembe 03:55 | 1525 Kez okundu
-mate, Windows mobile cihazları türündeki öncü cihazı I-mate Ultimate 9502 ile Nokia E90 gibi üst sınıfa hitap eden telefonlara bir rakip olarak piyasaya giriyor.
Windows Mobile 6 Professional işletim sistemi ve yana kayarak açılan geniş ekrana sahip yeni i-mate Ultimate 9502`nin tanıtılmı yapıldı. Cihaz dokunmatik ekrana ve yüksek çözünürlüklü ekrana sahip.

Cihaz temelde GPRS, EDGE ve HSPDA ile üç bant UMTS (3G) teknolojisine sahip dört bant bir GSM cihazı. MicroSD yuvası ile artırılabilir hafıza ve bluetooth, Ultimate 9502`nin sahip olduğu diğer özelliklerden sadece birkaçı.

Ultimate 9502 dahili GPS gibi sıradışı bir özelliğe de sahip. Bildiğimiz kadarıyla Ultimate 9502`de uydu navigasyon yazılımı mevcut değil, fakat Windows Mobile 6 platformu üzerinde çalıştırabileceğimiz birkaç paket mevcut.

XGA çözünürlüğüne sahip video-out çıkışı ki bu cihazın bir projektörü 1024 x 768 piksele kadar destekleyebilmesine olanak tanıyor. Powerpoint, word, excel, windows media programlarının mobil versiyonlarına sahip olması nedeniyle Ultima 9502 sunumlar için özellikle laptoplara alternatif olabilir nitelikte.

VGA (3" genişliğinde, 640X480 piksel çözünürlüğünde) dokunmatik ekrana sahip bu mobil ofis, rakiplerini bir hayli zorlayacak nitelikte. Yana doğru kayan kapağının altında QWERTY klavye taşıyan Ultimate 9502, 3 megapiksellik otomatik odaklanma fonksiyonu da bulunan bir kameraya sahip. Ayrıca ön yüzde video aramaları için VGA kamera da unutulmamış. Yeni modelin 2007`nin son aylarında piyasaya girmesi bekleniyor.


Teknik Özellikler:


- GSM (850/900/1800/1900MHz) ve üç bant WCDMA (850/900/2100MHz) desteği
- 3 mp AF kamera
- HSDPA/HSUPA desteği ve WiFi (Kablosuz bağlantı)
- Bluetooth 2.0 with A2DP desteği
- MicroSD hafıza kartları ile hafızayı genişletebilme
- TV`ye bağlantı için Video çıkış
- Yerleşik GPS alıcısı
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular