TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Dijital Türkiye haritası
TEKNOLOJİ 01 Kasım 2014 Cumartesi 10:13 | 1410 Kez okundu
Türkiye`deki büyükşehirin haritaları internette bir tık ötede...
``Map24`` adlı internet sitesine ait ücretsiz programla, Türkiye`deki büyük şehirler dahil dünyanın pek çok ülkesindeki şehirlerin detaylı haritalarına ulaşılabiliyor.

Merkezi Almanya`da bulunan ve dijital haritalarla ilgili ücretsiz hizmetler sunan "map24.com" adresindeki internet sitesinden indirilen "Map24 Desktop" adlı ücretsiz ve Türkçe programla, Türkiye`deki 20`den fazla büyük şehir dahil dünyanın pek çok ülkesindeki şehirlerin detaylı haritalarına ulaşılabiliyor.

Program harita bilgilerini internetten aldığı için, kullanırken internete bağlı olmak gerekiyor. Programda Türkiye`de İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Gaziantep, Bursa ve Kayseri`yi detaylandırabiliyorsunuz.

Programın diğer bir özelliği ise navigasyon cihazlarındaki gibi rota planlaması yapılabilmesi. Başlangıç ve varış noktaları haritada işaretlendikten sonra rota planlanıyor ve hangi yolları takip ederek gidilmesi gerektiği harita üzerinde gösteriliyor veya yazılı olarak tarif alınabiliyor.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..

Pencereyi Kapat
High Score Fen LGS Deneme