TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Elektriği evde üret devlete sat !
TEKNOLOJİ 16 Ekim 2014 Perşembe 11:19 | 2672 Kez okundu

 

Vatandaşlar isterlerse evlerinin üzerine güneş pili koyabilecek. 500 kwhye kadar şirket kurmadan enerji üretip, ihtiyaç fazlası elektriği devlete satabilecek..

Küresel ısınmayla birlikte baş gösteren Türkiyenin içinde bulunduğu enerji darboğazını aşmak için kamu kurumlarından başlayarak tüm ülkeye yayılacak dev enerji verimliliği hamlesi başlatılıyor. Projeler arasında en ilgi çekeni her vatandaşın tasarruf ederken, aynı zamanda yatırımcı olması. Vatandaşlar isterlerse evlerinin üzerine güneş pili koyabilecek. 500 kilowatt saate kadar şirket kurmadan enerji üretebilecek vatandaşlar, ihtiyaç fazlası elektriği devlete satabilecek. Bir evin ortalama elektrik ihtiyacının 3 kilowat saat olduğu dikkate alındığında, bir vatandaş güneş piliyle 40 daireli 4 apartmanın ihtiyacını karşılayabilecek.

http://www.solar-bazaar.com

http://www.normenerji.com.tr/

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..

Pencereyi Kapat
En Güncel LGS Soruları