TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
En büyük plazma tv
TEKNOLOJİ 07 Mayıs 2014 Çarşamba 00:31 | 1980 Kez okundu

En büyük plazma tv panasonic tarafından üretildi...

 

Dünyanın en büyük plazma televizyonu, Japon elektronik üreticisi Panasonic tarafından üretildi. Las Vegas`ta düzenlenen fuarda tanıtılan plazma televizyon 150 inç. 3,8 metre çapındaki televizyon, önceki yıl Sharp tarafından tanıtımı yapılan 108 inç LCD televizyondan daha büyük.

Panasonic tarafından fiyatı henüz açıklamayan 150 inç televizyonun bir küçük ebatı olan ve 108 inç televizyonun fiyatı ise 70 bin dolar.

Düz ekran televizyonların pazar payı hızlı şekilde artarken, LCD ekranlara karşı plazma televizyonların payı düşüyor. Son olarak düz ekran pazarında plazma televizyonların satışları yüzde 21; LCD`lerin ise yüzde 86 arttı.

Plazma tekniği geniş ekranlı ürünler için daha uygun. Ancak LCD televizyonlar daha yüksek ekran ve ses kalitesi sunmalarının yanında, daha az elektrik harcıyorlar. 21 inç büyüklüğünde ilk plazma televizyon 1992 yılında Fijutsi tarafından üretilmişti.

Fujitsu kısa süre önce Plasma TV üretimini bırakmıştı. Sony de bu yönde karar aldığı açıklamasını yapmıştı. Yatırım masraflarının yüksekliği firmaları zorluyor.

haber7

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..

Pencereyi Kapat
En Güncel LGS Soruları