TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Google`dan Kentlerde Sanal Gezinti
TEKNOLOJİ 03 Mayıs 2013 Cuma 03:31 | 1238 Kez okundu
Google ve Microsoft, bazı kentlerdeki sokakların ayrıntılı resimlerinin yer aldığı ve internet kullanıcılarının sokaklarda yaya gibi gezmesini sağlayan servislerini hizmete soktu.
Google Earth yetkililerinden John Hanke, Google`ın hizmete giren &`;Street View” hizmetinin şu anda ABD`nin San Francisco, New York, Las Vegas ve Denver kentlerinin bazı caddelerini kapsadığını, yakında başka kentleri de ekleyeceklerini söyledi.irebilecek, otobüs duraklarını yakından görebilecek ve yönlerini belirlemek için sokaklardaki işaretleri inceleyebilecek” dedi.Microsoft`un hizmete soktuğu &`;Live Search Maps” servisi de 3 boyutlu fotoğraflarla caddelerde sanal gezinti imkanı sağlıyor.Microsoft`un İngiltere, Kanada ve ABD kentleri için bu hizmeti sunduğu ve yaz sonuna kadar hizmetini diğer ülkelerin kentlerini de katarak genişletmeyi planladığı belirtildi.”Street View” ve &`;Live Search Maps”deki gerçek sokakların ayrıntılı fotoğraflarında, buralardaki kişi, araç ve binalar da yakından görülüyor.

Hanke, &`;Street View ile internet kullanıcıları, caddelerde sanal olarak yürüyebilecek, bir restorana bakıp içeri girebilecek, otobüs duraklarını yakından görebilecek ve yönlerini belirlemek için sokaklardaki işaretleri inceleyebilecek” dedi. Microsoft`un hizmete soktuğu &`;Live Search Maps” servisi de 3 boyutlu fotoğraflarla caddelerde sanal gezinti imkanı sağlıyor. Microsoft`un İngiltere, Kanada ve ABD kentleri için bu hizmeti sunduğu ve yaz sonuna kadar hizmetini diğer ülkelerin kentlerini de katarak genişletmeyi planladığı belirtildi. &`;Street View” ve &`;Live Search Maps”deki gerçek sokakların ayrıntılı fotoğraflarında, buralardaki kişi, araç ve binalar da yakından görülüyor.Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..

Pencereyi Kapat
En Güncel LGS Soruları