TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Hamileler seyahatte nelere dikkat etmeli?
TEKNOLOJİ 21 Eylül 2014 Pazar 17:29 | 1192 Kez okundu
Hamileler seyahatte nelere dikkat etmeli?

Gebelikte en iyi yolculuk zamanı 14-28 hafta arası. Bursa Zübeyde Hanım Doğumevi`nden Op. Dr. Özer Kutlu, gebelik döneminde gidilecek yerlerin önemli olduğunu, temiz
Hamilelik döneminde kısa seyahetlar için karayolunun daha ideal olduğunu anlatan Dr. Kutlu; "Yolculuğunuzu planlayın. Mümkün olduğunca günde 5 -6 saatten fazla yolculuk yapmayın. Otomobilde mutlaka emniyet kemerini takın ve koltuğunuzu ön panelden mümkün olduğunca uzaklaştırın." diye konuştu. Dr. Kutlu, uçak ile seyahatin gebelikte bir sakıncası olmadığını ifade etti. Kutlu şunları söyledi: "Koltuğunuzu koridor tarafından alın. Saat başı kalkıp yürümeniz yararlıdır. Sık sık tuvalete gitmeniz gerekebilir. Uçağın ön tarafında seyahat daha az yorucudur. Burayı tercih edin. Yanınızda mide bulantılarına karşı hafif atıştıracak şeyler bulundurun."

Zaman
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..

Pencereyi Kapat
En Güncel LGS Soruları