TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
MSN sahtekârlığına şok ceza!
TEKNOLOJİ 12 Şubat 2014 Çarşamba 07:06 | 2305 Kez okundu

MSN`de, kadınları kandıran Cumhur Yavuz adlı sanal dolandırıcıya rekor ceza. 10 yıl 6 ay hapis cezası verilen Yavuz bir de 11 bin YTL ödeyecek. Peki Yavuz ne suç işledi?


Türkiye`de gittikçe yaygınlaşan sanal ortamda anında haberleşmeyi sağlayan messenger (MSN) üzerinden, arkadaşlık sitelerinde tanıştığı kadınları dolandıran Cumhur Yavuz isimli vatandaş, 10 yıl 6 ay hapis ve 11 bin 200 YTL para cezasına çarptırıldı.

Bu ceza Türkiye`de internet üzerinden işlenen suçlarda verilen en ağır ceza olarak da dikkatleri çekti. Cumhur Yavuz, İstanbul ve Ankara`dan 3 kadına kendini Amerika`da yaşayan bir bankacı olarak tanıtmıştı. Yavuz, maddi durumu kötü bir askere para gönderme bahanesiyle hesap numaralarını almış ve onların 4 bin dolarını alarak dolandırmıştı. Cumhur Yavuz, delil olarak gösterilen MSN konuşmalarının kayıtları, sahte dekontlarla aleyhindeki ifadeler doğrultusunda mahkûm edildi.


haber7

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..

Pencereyi Kapat
En Güncel LGS Soruları