91 Online (42 Mobil)

 

 

TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Türkiye bilgisayar işlemcisini tasarlıyor
TEKNOLOJİ 18 Nisan 2013 Perşembe 01:14 | 803 Kez okundu
Türkiye Bilişim Sektörü Derneği (TÜBİDER), yenilikçilik ve teknik eğitimin Türkiye`deki gelişimine destek olmak amacıyla ``Türkiye İşlemcisini Tasarlıyor`` yarışması düzenliyor.
TÜBİDER`den yapılan yazılı açıklamaya göre, yarışmayla, yenilikçilik ve teknik eğitimin Türkiye`deki gelişimine destek olmak ve gençlerde yaratıcılığı teşvik etmek hedefleniyor.

``Sanal İşlemci Tasarımı``, `FPGA ile Fiziksel İşlemci Tasarımı`` ve ``Akademik Yenilikçi Gömülü Sistem Tasarımı`` kategorilerinde düzenlenecek yarışmaya, 18 yaşından gün almamış lise ve üniversite öğrencisi ya da mezunu olan, herhangi bir teknoloji firmasında çalışan veya stajyer konumunda olmayan kişiler, her boyuttaki teknoloji şirketleri, Türkiye`deki devlet ve vakıf üniversitelerinde yer alan akademisyenlerin oluşturduğu gruplar katılabilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin, www.cpu-turkey.com/registration adresinde yer alan online başvuru formunu doldurup, katılım koşulları bölümündeki ``Projelerin Topluma Tanıtılması ve Bu Konuda Fikri Hakları Devir Sözleşmesi``ni imzalayarak, TUBİDER`e göndermesi gerekiyor.

ZAMAN
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
 
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..

Pencereyi Kapat