TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
XBox için Çocuk Koruması
TEKNOLOJİ 22 Mart 2013 Cuma 02:27 | 1180 Kez okundu
Microsoft oyun konsolu XBox için çocuklarını oyundan alamayan ailelere yönelik bir uygulama geliştirdi. Aileler artık çocuklarını ne kadar XBox ile oyun oynayabileceğini önceden ayarlayabiliyor.
Microsoft`un yeni oyun konsolu çıktığı günden bu yana özellikle çocuklar tarafından çok sevildi. Ancak çocuklarının derslerden çok oyun konsoluna ilgi göstermesinden oldukça şikayetçi durumda.

Microsoft`ta bunu dikkate almış olacak ki, XBox oyun konsoluna yeni bir uygulama geliştirdi. Family Settings Screen adı verilen bu özellik ile artık aileler, çocuklarının ne kadar oyun süre oynayacağını belirleyebiliyor.

Uygulama oyun oynamaktan ders çalışmaya ya da sosyal aktivitelere zaman ayırmaya fırsat bulamayan çocuklar için geliştirildi. Belirlenen süreler arasında kullanılabilen cihaz, süre bitiminde kendini kapatıyor. Çocuk, ağlayıp zırlamanın yanı sıra üstünü başını yırtsa da açılmıyor. Bu uygulamanın Windows Vista için de bir çözümü bulunuyor.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..

Pencereyi Kapat
En Güncel LGS Soruları