Fen Deneyleri
Tüm Deneyler

Akvaryumda Domates Yetiştirelim

Oda sıcaklığında devamlı tutabileceğimiz ve güneşli (ışıklı alan) bir ortamda bulunan ,  bir akvaryuma veya şeffaf bir plastik kabın üzerine bir ağı gerip domates fidesine  zarar vermeden gövdeyi de destekleyerek şekildeki gibi yerleştirelim.Kabımızın içine su koyalım.Bitkiler topraktan sadece su almazlar aynı zamanda su içinde çözünmüş mineralleri de alırlar. Eğer suyun içine çiçekçilerden alacağımız mineral küplerini de atarsak bu eksikliği gidermiş oluruz. Bitkimiz için gerekli olan ısı ve ışık da yeterli ise domatesimiz bir süre sonra büyüyüp çiçek açacaktır. Tozlaşmayı kendi kendine yapamayabilir .Bu amaçla bizim yardımcı olmamız gerekir. Bunun için bir kuş tüyünü veya elini kullanabilirsin. Bu konuda ailenden veya öğretmeninden yardım alabilirsin. Bitkinin çiçeği döllenip domates taslakları oluşunca eğer önceden bitkiye şekildeki gibi çıtalardan destek vermediysen bitkinin dalları kırılabilir. Bu nedenle bitkiye çıtalardan destek vermeyi unutmayın.

Bu konu 2656 kez okundu
Bu konuyu Site Admini Ekledi
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular