TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
1. Dönem 6.7.8. Sınıf Fen ve Teknoloji Dersi 1. Yazılılarında Hangi Sorular Çıkacak
TEKNOLOJİ 02 Kasım 2013 Cumartesi 21:09 | 85098 Kez okundu

     6. sınıflar da eğer programda bir aksilik olmamışsa sürat konusuna, 7. sınıflarda yaylar konusuna, 8. sınıflarda ise sıvıların kaldırma kuvveti konularına kadar olan bölümlerden sorumlu tutulacaksınız.
     Öğretmenleriniz Milli Eğitim Bakanlığının kendilerine önerdiği gibi boşluk doldurma, doğru yanlış , çoktan seçmeli test soruları soracaktır. Sorulacak tüm soruların cevaplarını sınav sonrası ders kitabınızdan ve çalışma kitabınızda bulabileceksiniz. Bu nedenle temel olarak bu kitaplara ciddi anlamda çalışmanız gereklidir. Şu an Türkiye`deki tüm öğretmenler www.fenokulu.net i takip etmekte ve bu çatı altındaki bir iletişim platformunda paylaşımda bulunmaktadırlar. Soracakları soruların hemen hemen tamamı www.fenokulu.net de bulunan yazılılar bölümünde 1. dönem 1. yazılılar başlığı altında görülebilir. Her dersten yaklaşık 15 adet yazılıyı mutlaka inceleyiniz. Öğretmenlerinizin benzer veya aynı yazılı sınavı sorularını sorduğunu, sınav sonrası göreceksiniz.
     Yazılılar ve sonucu oluşan notlar çok önemlidir. Alınacak düşük bir notun telafisi çok zordur. Örneğin sınıf puanı hedefiniz 460 ise 90 dan aşağı bir yazılı notu sizin yıl sonu başarı puanınızı düşürecek buda SBS puanınızın düşmesine sebep olabilecektir.
 Yazılıya çalışırken kitapta bulunan anahtar kelimelere, siyah ve kalın karakterler ile yazılmış tanımlara ve şekil üzerinde belirtilmiş anlatımlara dikkat edip üzerinde durunuz. Sınıfta yaptığınız etkinlikleri gözden geçirerek ulaşılan hedef ve sonuçları tekrar ediniz. Mutlaka zihninizde anlamlaştırdığınız kavram veya sonuçları yazarak çalışınız. Konu anlatımlı bir soru bankası yardımcı kitap ile, farklı yayın evlerinden aldığınız en az 2 soru bankasındaki tüm soruları çözünüz. Anlayamadığınız veya yapamadığınız soruların cevaplarını mutlaka öğreniniz. Aksi takdirde bu sorular sizi başarısızlığa sürükleyecektir.
     Sonuç olarak öğretmenleriniz diğer yıllardan farklı olarak YBP nının SP üzerine etkisini de düşünerek sizi fazla zorlamadan yapabileceğiniz sorular soracaktır.
     Hedef  Tüm Derslerden 90 ve Üstü Yazılı Notu.
 
 Hepinize başarılar dilerim.
 Fatih Akyüz
 www.fenokulu.net Sahibi ve Yöneticisi
 Karabük Anayasa İ.O.O. Fen ve Teknoloji Öğretmeni

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
6. Sınıf Başarı Var Soru Bankası