TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
17 yaşında internet milyoneri oldu!
TEKNOLOJİ 28 Ağustos 2014 Perşembe 09:25 | 4035 Kez okundu

Henüz 14 yaşındayken arkadaşlarının MySpace sayfaları için sanal süslemeler hazırlayan ABD`li Ashley Qualls, 17 yaşında milyon dolarlık bir şirket sahibi oldu.

Kurduğu internet sitesinde hazırladığı gençlere yönelik grafik tasarımları satan17 yaşındaki Ashley Qualls, artık milyon dolarlık bir şirketi yönetiyor. Genç kız iş ağır bastığı için okulu bıraktı..

`Whateverlife.com` isimli internet sitesi üzerinden grafik tasarımlar hazırlayıp satan genç kız, işi gittikçe büyüttü. İnternet sitesinde kendi yaşıtı başka gençlere de çalışma olanağı sunan Ashley Qualls, geçen süre zarfında şirket üzerinden tam 3 bin tasarım sattı. Qualls`ın sitesini her gün 1 milyon kişi ziyaret ederken, sitesine ilan vermek isteyenler 10 bin doları gözden çıkarıyor. İş kuracağını söylediğinde annesinin para kazanabileceğine inanmadığını söyleyen Ashley, `Uzun vadede bu işin para getireceğini biliyordum. Zaman beni haklı çıkardı` dedi.

`PİZZA SÖYLEYEMEZDİ`

Artık çok daha büyük ve lüks müstakil bir evde yaşayan aile, kızlarıyla gurur duyuyor. İnternet sitesi ayda 70 bin dolar kazandıran genç kızın annesi, `Eskiden telefonda pizza söylemeye çekinirdi. Ancak şimdi büyük iş adamlarıyla çok rahat bir şekilde konuşuyor` diye konuştu. İşe daha iyi konsantre olabilmek için okulu bırakmak zorunda kalacağını söyleyen Ashley Qualls, `İnternet sitemizle, çalışanlarımızla, iş anlaşmalarımızla doğrudan ilgilenmek, işimi daha da büyütmek istiyorum. Bunu da bir yandan okula giderek yapabilmem mümkün değil` diye konuştu.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular