Dosyalarda Araştır Fenokulunda Araştır
1429 Online (1167 Mobil)
TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
3 boyutlu mağaza dönemi
TEKNOLOJİ 25 Şubat 2014 Salı 12:47 | 1737 Kez okundu
3 boyutlu mağaza dönemi

İnternette 3 boyutlu mağazalar oyuncuların hayalleriyle doluyor sonra...
IBM Yazılım dahil pek çok yazılım şirketi 3 boyutlu internet teknolojisi ile internet üzerinden alışverişi güvenli ve kolay hale getirmeye çalışıyor. Linden Lab adlı şirket tarafından ABD`de başlayan oyun artık milyonlarca kişinin tutkusu haline geldi. Kaç kişinin kullandığı konusunda spekülasyonlar devam ederken firmalar mağaza almaya devam ediyor.

Vestel, oyunda sanal ada alarak Vestel City`yi Second Life`a taşırken marka bilinirliğini artırmayı hedefliyor. Giyim firmaları insana benzer Avartar adı verilen oyun kahramanlarını giydirirken 3 boyutlu dünyada alışveriş olanağı sunuyor. Oyunda kullanılan 3 boyutlu internet uygulamalarında IBM`nin yazılım teknolojisi de kullanılıyor. Böylece oyun sırasında kullanılan olanaklar ve sanal reklam uygulamaları kullanılıyor.

YENİ PAZAR

Kimi borcunu, kimi sağlık sorunlarını unutmak için Second Life oyununa dahil oluyor. Gerçekte pasif kişiliğe sahip biri, yalan dünyanın seçkin kişiliği olmaya çalışıyor. Giyim firmaları, restoranlar, konsept otomobiller, beyaz eşya ve ev elektroniği ürünleri yalan dünyada kullanıcılar tarafından kullanılıyor.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Asitler ve Bazlar sonu konu kapsamlı High Score