TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
5. Eğitim ve Bilim Olimpiyatı Başvuruları 25 Nisan da Bitiyor
TEKNOLOJİ 06 Mart 2014 Perşembe 19:01 | 3788 Kez okundu

BAŞVURU TAKVİMİ

Son Başvuru Tarihi :
25 Nisan 2008 Cuma

Final :
Kazananların açıklanması
31 Mayıs 2008 Cumartesi

Fuar Alanında Sergi : 29-30-31 Mayıs 2008

Projeler; 25 Nisan-05 Mayıs tarihleri arası bilgisayara girilmesi ve veri tabanı oluşturulması.(Tasnif edilmesi)

Projeler; 06 Mayıs-10 Mayıs tarihleri arası 1. elemeye tabi tutulacak

Elemeyi geçen projelerin duyurusunun 11-16 Mayıs tarihleri arasında yapılması (Yazışma, Basın ve WEB sayfası aracılığı ile)

Elemeyi geçen projeler, “5. Eğitim ve Bilim Olimpiyatı” kapsamında 29-30-31 Mayıs 2008 tarihlerinde İzmir Fuarı 3 ve 4 nolu hollerde sergilenmesi.

Sergilenmeye değer görülen projeler fuar sergi alanında jüri tarafından 3 gün boyunca incelenerek dereceye giren projeler tespit edilecektir.

Finale kalan projelerin puanlanarak 31 Mayıs 2008 günü bir programla ödüllerin verilmesi.

 

BAŞVURU KOŞULLARI

5.Eğitim ve Bilim Olimpiyatı Bilimsel Proje Yarışmasına ulusal ve uluslar arası düzeyde resmi/özel ilköğretim ve orta öğretim öğrencileri katılabilirler.

Yarışmaya öğrencilerimiz herhangi bir sınırlama olmadan istedikleri kadar proje ile katılabilir ve her proje en çok iki öğrenci ve bir danışman öğretmen tarafından hazırlanabilir.

İzmir ilinde bulunan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri ile ilimiz dışından ve diğer ülkelerden yarışmaya katılacak projelerde, internet üzerinden elektronik ortamda egitimbilimolimpiyati.com adresinden müracaatlar kabul edilecektir. Ayrıca elektronik ortamda, başvurudan sonra başvuru için gerekli belgelerin çıktıları en geç 25 Nisan 2008 tarihine kadar koordinatörlük adresimize gönderilmelidir.

Uluslararası başvurular için başvuru dili İngilizce`dir. Ülkemiz dışından katılan diğer ülkeler için elektronik başvuru formu hazırlanacak, başvuru formları ve projeler İngilizce olarak düzenlenerek yarışmamıza katılacaklardır.

Bilimsel Projeler İlköğretim 1-5 ve 6-8, Lise (Fizik, Kimya, Biyoloji, Teknik(Bilgisayar v.b.), Diğer(Sosyal Bilimler, Matematik v.b.)) dallarında hazırlanacaktır.

Yarışmaya gönderilecek projelerin “Proje Hazırlama Rehberi” ne göre hazırlanması gerekir.

Projeler bilimsel nitelik taşımalı, orijinal olmalı ve daha önce, aynı ya da başka isimlerle ve/veya aynı ya da benzer içerikle (konuyla) daha önceki öğretim yıllarında herhangi bir proje yarışmasına katılmamış olmalıdır.(Bu yıl diğer kurumlar tarafından yapılan yarışmalara katılan bilimsel projelerin başvurusu kabul edilecektir. Organizasyonumuza katılan projelerin diğer yarışmalara katılmasında da sakınca yoktur).

Projeler üniversitelerin öğretim üyelerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir.

Jüri, projenin içeriğine göre projenin bilim alanını değiştirerek değerlendirebilir.

Yarışmaya katılanlardan, sergilenmeye değer görülen projeler, İzmir Fuar alanında 3 ve 4 nolu hollerde 29–30–31 Mayıs 2008 tarihleri arasında sergilenecektir.

İlimiz dışından sergiye gelecek proje sahiplerinin yol masrafları kendilerine ait olup barınma masrafları koordinatörlüğümüzce karşılanacaktır.

Ülkemiz dışından yarışmaya katılacak olan proje sahiplerinin yol masrafları kendilerine ait olup konaklama, ulaşım ve beslenme giderleri koordinatörlüğümüzce karşılanacaktır.

Organizasyon boyunca projeleri sergilenmeye değer görülen öğrenci ve öğretmenlerimizin öğle yemeği Yarışma Koordinatörlüğü tarafından karşılanacaktır.

Yarışmada her dalda birincilik, ikincilik, üçüncülük ve teşvik ödülü öğrencilere, Katılım / Başarı belgesi danışman öğretmenlerine verilecektir.

Bu koşullara uymayan projeler kabul edilmeyecektir.

Ayrıntılı Bilgi

http://www.egitimbilimolimpiyati.com

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular