TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
5 dakikada ŞARJ
TEKNOLOJİ 17 Haziran 2013 Pazartesi 09:22 | 1190 Kez okundu
Telefonun şarjını beklemek size sıkıntı mı veriyor! Derdiniz bitti...
Dünyaca ünlü teknoloji devi Toshiba, can sıkıcı şarj süresini 5 dakikaya indirecek pil geliştirdi. `Super Charge ion Battery` adı verilen ve kısaca `SCiB` olarak bilinen yeni pil, 5 dakikadan kısa bir süre içerisinde yüzde 90 oranında şarj oluyor.

Toshiba, bu yüksek potansiyelli bataryayı hem kendi endüstriyel sistemlerinde hem de otomotiv sanayinin ürünlerinde kullanılması sayesinde 2015 yılında dünya genelinde 100 milyar Yen`lik bir gelir elde etmeyi hedefliyor. İlk parti SCiB`nin Mart 2008`de satılmaya başlanacak.

5 dakikadan kısa bir süre içerisinde yüzde 90 oranında şarj edilebiliyor. Devrim niteliğinde ki bu ürün yeni bir dönem açacak. Bu batarya bir yandan mükemmel bir güvenlik sunarken diğer taraftan da sürekli hızlı şarj koşullarında dahi 10 yılı aşan bir ömre sahip. (Haber: Melih Bayram Dede/ Yenişafak)

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular