Dosyalarda Araştır Fenokulunda Araştır
1601 Online (1223 Mobil)
TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Adobe Kullanıcılarını Bekleyen Tehlike
TEKNOLOJİ 14 Mart 2014 Cuma 12:18 | 1330 Kez okundu
Adobe firması, Reader ve Acrobat programları için 8.1.1 nolu güncelleme sürümünü yayımlayarak kritik bir güvenlik açığı kapandı. Şimdi bu açığı kullanan ilk tehlikeli PDF dosyaları ortaya çıkmaya başladı.


Adobe firması kötü içerikli PDF dosyalarını önlemek için kısa bir süre önce yayımlanan güncellemeler ile açıklar kapatıldı.Reader ve Acrobat programlarıın 8.1.1 nolu güncelleme sürümünü indirip kuran kullanıcılar bu şekilde kritik bir güvenlik açığı kapatmış oluyor.E-Mail eki olarak gelen PDF dosyaları kullanıcın bilgisayarına geliyor. Bu maillerde INVOICE alacrity ve INVOICE depredate satırları bulunuyor. Eklerin ismi INVOICE.pdf, YOUR_BILL.pdf, BILL.pdf ve STATEMET.pdf şeklinde isimlendirilmiş bulunuyor. Bu dosyaları açanlar bilgisayarlarına trojan bulaştırma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyorlar.Bu güncellemeleri olmayan Adobe kullanıcıları, programdaki `Help` menüsünden bütünleşik güncellemeye basarak 8.1.1. güncellemesini yükleyebiliyor.Güvenlik açığını kapatabileceğiniz son güncellemeleri Adobe (buradan) sayfasından indirebilirsiniz.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Asitler ve Bazlar sonu konu kapsamlı High Score