TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Artık Türkçe You Tube var!
TEKNOLOJİ 27 Nisan 2014 Pazar 22:09 | 3510 Kez okundu

Dünyaca ünlü video paylaşım sitesi YouTube`a bundan sonra Türkçe erişilebilecek

Türkiye`de de büyük bir talep gören dünyaca ünle video paylaşım sitesi YouTube`ta Türkçe engeli ortadan kalktı. İngilizce bilmeyen kullanıcıların gezinmekte zorlandığı sitede Türk kullanıcıların daha rahat dolaşmasını amaçlayan iki kafadar YouTube`a Türkçe gömlek giydirdi.

Yasin Kültür ve Orçun Öztürk isimli iki Türk Mozilla Firefox web tarayıcısı için geliştirdikleri küçük bir eklenti ile kullanıcıların YouTube menülerini Türkçe görmesine olanak sağlıyor.

www.turkceyoutube.com adresinden erisilen bir sitede Firefox için geliştirilen eklentinin nasıl kurulacağı hem yazılı hem de YouTube`dan yayınlanan bir video ile anlatılıyor. Bu eklenti tek bir tıklama ile yüklenebilirken, Firefox bir sonraki acilistan itibaren YouTube`un İngilizce olan menülerini Türkçe olarak göstermeye başlıyor.

YouTube`da Türkçe menüler için yapılması gereken ise sadece bir Firefox web tarayıcıya sahip olmak ve Yasin ile Orçun`un hazırlamış oldukları siteyi ziyaret etmek.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular