TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Ben köy öğrencisiyim çok değerliyim
TEKNOLOJİ 19 Kasım 2013 Salı 23:38 | 2325 Kez okundu

Ağrı Doğubayazıt Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçeye bağlı köy okularında öğrenim gören ilköğretim öğrencilerine yönelik başlatılan `Ben Köy Öğrencisiyim Çok Değerliyim` projesi kapsamında Uzunyazı İlköğretim Okulu`nda öğrenim gören 45 öğrenci ilçe merkezine getirildi.
Öğrenciler, Doğubayazıt Kültür Merkezi`nde de ilk defa sinemayla tanışırken, öğrencilere `Buz Devri` isimli animasyon filmi izletildi.

Doğubayazıt Kaymakamı Cemalettin Demircioğlu`nun girişimleri ile ilçede bulunan kültür merkezi konferans ve tiyatro salonuna sinama perdesi yaptırılarak hizmete sunulan sinema salonu, Uzunyazı İlköğretim Okulu öğrencilerini ağırladı.

İlçede ilk olması nedeniyle sinemaya yoğun ilgi gösterilirken, öğrenciler de `Buz Devri` animasyon filmini izledi.

Öğrenciler yemeği ise Yatılı İlköğretim Okulu`nda (YİBO) yedi. Yemeğe, Kaymakam Demircioğlu da katılarak Milli Eğitim Müdürü İshak Aslan ile servis yaptı.

Yemek dağıtımı sırasında öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılaşan Kaymakam Demircioğlu, öğrencilerle tek tek ilgilendi. Doğubayazıt YİBO`da incelemelerde bulunan Kaymakam Cemalettin Demircioğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İshak Aslan, pansiyonları gezdi.

Demircioğlu, öğrencilere düzenli banyo yapıp yapamadıkları, yemeklerden memnun olup olmadıkları, kütüphane ve bilgi teknoloji sınıfından istedikleri zaman faydalanıp faydalanmadıklarını sorarak öğrencilerin taleplerini dinledi.

Öğrencilerle beraber yemek yiyen Kaymakam Demircioğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan, kırtasiye malzemesi de hediye etti.

Cihan

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular