TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Bush, Abdullah Gül ve Maliki`yi aradı
TEKNOLOJİ 12 Ağustos 2013 Pazartesi 18:37 | 1331 Kez okundu
Bush, Abdullah Gül ve Maliki`yi aradı

ABD Başkanı Bush, Cumhurbaşkanı Gül ve Irak Başbakanı Maliki`yi aradı. Bush Türkiye`nin PKK ile olan mücadelesine desteğini dile getirdiğinin söylendiği açıklama şöyle:
ABD Başkanı George W. Bush`un, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül`u arayarak ülkesinin, terör örgütü PKK ile savaşta Türkiye`ye desteğini dile getirdiği açıklandı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü Gordon Johndroe, Bush`un, telefon görüşmesinde, "PKK`li teröristler tarafından Türk askerlerine ve sivillerine karşı düzenlenen son saldırılardan duyduğu derin üzüntüyü ifade ettiğini" bildirdi. Sözcü Johndroe, "Başkan Bush, Kuzey Irak`tan saldırılar düzenleyen PKK teröristlerine karşı savaşta Türkiye ve Irak ile birlikte çalışma yönündeki kararlılığını yeniden dile getirdi" dedi. Johndroe, "Başkan Bush, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül`e Iraklılardan PKK`ya karşı eyleme geçmelerini istemeyi sürdüreceğini anlattı" diye konuştu.

Sözcü, ayrıca, Başkan Bush`un, Cumhurbaşkanı Gül`e ABD Temsilciler Meclisi`nde bekleyen 1915 olaylarına ilişkin tasarıya da karşı olduğunu yeniden söylediğini belirtti. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü Gordon Johndroe, Başkan Bush`un Irak Başbakanı Nuri El Maliki ile de bir görüşme yaptığını söyledi.

Sözcü, görüntülü görüşme yapan Bush ve Maliki`nin terör örgütü PKK`nın, terörist saldırılar düzenlemek veya planlamakta Irak topraklarının herhangi bir bölümünü kullanmasının engellenmesi amacıyla Türk hükümeti ile işbirliği içinde çalışmak konusunda görüş birliğine vardıklarını belirtti.

haber7
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular