TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
"Cep"ten Ücretsiz Görüşme
TEKNOLOJİ 27 Mayıs 2014 Salı 14:48 | 1278 Kez okundu

"fring" adlı yazılım sayesinde, internet üzerinden bedava konuşmak mümkün. Ücretsiz olarak indirilebilen bu program üzerinden ister bilgisayar başındaki bir kişiyle sesli konuşun, isterseniz sabit veya mobil telefonu arayın.

Ücretsiz olarak sesli görüşme imkanı sağlayan fring programı ile yahoo, msn, skype ve gtalk hesaplarınıza ulaşarak listenizdeki kişilerle ücretsiz telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz.

 
İleri teknolojili cep telefonlarına yüklenebilen Fring programı sayesinde görüşmelerinizden ücret alınmıyor. Nokia`nın tüm Symbian modelleri programı desteklemekte. Eğer telefonunuzun wi-fi özelliği varsa mutlaka denenmesi gereken bir program.
 
Fring ile telefon görüşmeleri de farklı. Rehberdeki her numarayı hem GSM üzerinden arayabiliyorsunuz(yani alıştığımız tür telefon) hem de GPRS, EDGE veya WiFi üzerinden VoIP yani IP telefonu üzerinden iletişim kurabiliyorsunuz. VoIP de iki türlü: ister Skype/Güncel Teknoloji HaberleriGoogle Talk şebekesi üzerinden P2P görüşme yapabilirsiniz, ister SkypeOut kredilerinizi kullanarak direk normal telefon numarası arayabilirsiniz.
 
Bu ücretsiz uygulamanın desteklendiği telefonlar ise şöyle: Nokia 6630, Nokia 6680, Nokia 6681, Nokia 6682, Nokia N70, Nokia N72, Nokia N80, Nokia N90, Nokia N71, Nokia N73, Nokia N75, Nokia N91, Nokia N92, Nokia N93, Nokia E60, Nokia E61, Nokia E70. Özetle Symbian OS 8 ve 9 tabanlı tüm S60 telefonlar bu uygulamadan faydalanabilir.
 
Telefonunuza uygun Fring programını indirmek ve diğer detaylar için tıklayın.
 
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular