TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Çocuklar İstanbul`dan Antartika`yı görecek
TEKNOLOJİ 14 Ekim 2014 Salı 20:36 | 4072 Kez okundu

Yoğun ilgiyle karşılanan Yeşil İstasyon, Mayıs ayına kadar ziyarete açık olacak.

Yeşil İstasyon, ziyaretçilerini Antarktika topraklarına götürüyor. Ekim ayında Şişli Bilim Müzesi`nde ziyarete açılan istasyonda eğitmenler tarafından Antarktika`da yaşam ve küresel ısınma hakkında bilgilendirilen minikler, projenin iletişim sponsorları NTV Yeşil Ekran ve NTV Bilim tarafından hazırlanan bir kısa filmi iglo içinde izleme şansına sahip oluyorlar.

Electrolüx`un desteklediği Yeşil İstasyon`da Antarktika`da yapılan çalışmaları da öğrenme fırsatı bulan ziyaretçiler, istasyonun içini gezerek ve eğitmenler eşliğinde deneyler yaparak öğrendiklerini pekiştirme olanağı buluyorlar.


Yeşil İstasyon`u her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında gezebilirsiniz.

Giriş ücreti yetişkinler için 5, öğrenciler içinse 4 TL`dir.

PRENSES ELISABETH SIFIR EMİSYON İSTASYONU

15 Şubat 2009`da açılan dünyanın ilk sıfır emisyonlu araştırma istasyonu Prenses Elisabeth, Utsteinen Dağı`nda kayalık bir alan üzerine kurulan, içinde 20 bilim adamının çalıştığı bir üstür. Alanlarında uzman araştırmacılar, istasyonda buzulların incelenmesi; ozon tabakası ve sıcaklık seviyesindeki değişikliklerin takibi; canlıların, deniz yatakları ve deniz hayatının incelenmesi; iklim değişikliğinin türlere etkisi gibi araştırmaları yapıyorlar. Antarktika gibi iklim koşullarının zor olduğu bir yerde bile doğaya zarar vermeyen “pasif evler” inşa edilebileceğinin en güzel kanıtı olan Prenses Elisabeth Sıfır Emisyon İstasyon`u, yenilenebilir enerji kaynaklarının yerinde kullanımı ile kendi ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular