TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
DAISY ile Word Dosyaları Sesli Olacak
TEKNOLOJİ 13 Aralık 2013 Cuma 22:33 | 1377 Kez okundu

Microsoft ve açık kaynak sitesi SourceForge gelecek yılın başlarında Office 2007 için dosyaların seslendirilmesini sağlayan yeni bir eklenti sunacaklarını açıkladı. Bu eklenti sayesinde Office 2007 dosyaları DAISY formatına çevrilip yazılar ses kazanacak.

Word 2007,2003 ve XP yazılımlarına "Save as DAISY" seçeneği ekleyecek. Bu sayede DAISY XML dosyalar yüksek sesle dinlenebilecek. Eklentinin en güzel yanı ise ücretsiz olması.

 
Açılımı Digital Accessible Information System ( Dijital Erişimli Bilgi Güncel Teknoloji HaberleriSistemi) olan DAISY sistemi sayesinde Parkinson gibi birçok rahatsızlıktan dolayı kitap tutamayan veya yazamayan insanlara oldukça yardımcı olacak.
 
DAISY Consortium, 1996`dan itibaren tüm yayınlanmış bilgilerin görme veya öğrenme bozukluğu olan insanlara sunulmasını hedefliyor.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular