TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Dünyanın en zekileri arasında iki Antepli
TEKNOLOJİ 24 Kasım 2014 Pazartesi 21:15 | 2446 Kez okundu

Zeynep Çiftçi`nin haberi

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) öğrencileri Ece Çakıcı ve Barış Ersoy, `dünyanın en zeki 45 öğrencisi` arasına girerek ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen Benjamin Franklin Transatlantik Burs Programı`na katılmayı hak etti.

Bakanlığın 35 Avrupa ve Asya ülkesinden yüz binlerce öğrenci arasından seçtiği öğrenciler arasında Ece Çakıcı ve Barış Ersoy da yer aldı. Okulda düzenlenen törende ABD Adana Konsolosu Eric Green, 2 öğrenciyi ellerini havaya kaldırarak konuklara tanıttı.

Green, "İşte dünyanın en zeki 45 öğrencisinden ikisi. Benjamin Franklin bursu dünyada sadece 45 öğrenciye veriliyor. Bu çocuklarımız dünyanın burs kriterlerine uyan en zeki çocuklarıdır. Öğrencileri, ailelerini ve okul yönetimini kutluyorum" dedi.

Çakır ve Ersoy, mülakatlarda üst düzey İngilizce bilgisi, uluslararası ilişkilere yönelik liderlik potansiyeli, sosyal konulara ve ders dışı etkinliklere ilgi ve gelişmiş özgüven koşullarını taşıdıkları için dünyanın en zeki 45 öğrencisi arasına girmeyi başardı.

BEYİN GÖÇÜNE ÜZÜLÜYORUM

Diplomat olmak isteyen 11.sınıf öğrencisi Ece Çakıcı, "Kazandığıma hâlâ inanamıyorum. Açıkçası adı çok bilinen kolejlerde okuyan öğrencilerin arasından sıyrılabileceğim aklıma gelmemişti. Burs yurt dışında eğitim görme imkanı sağlıyor ama ben ülkeme geri döneceğim. Çünkü ülkemizdeki beyin göçü en üzüldüğüm konulardan biri. Bu konuda başarılı gençler olarak bilinçli olmalıyız" dedi.

Barış Ersoy ise "Bu gurur okulumuz, Gaziantep ve Türkiye`nindir" dedi. Çakıcı ile Ersoy, bu bursu alan ilk Türk öğrenciler oldu.

Yeni Şafak

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular