TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Erdoğan`dan ABD`ye EN SERT uyarı
TEKNOLOJİ 17 Haziran 2013 Pazartesi 17:30 | 1121 Kez okundu
Erdoğan`dan ABD`ye EN SERT uyarı

Romanya`da konuşan Başbakan Erdoğan terörle mücadele ve sınır ötesi konusunda çok net konuştu. Erdoğan, "ABD`ye bizi engeleme kalkışmayın" dedi ve uyardı:
ABD cephesinden gelen "Türkiye operasyona kalkışmasın" açıklamalarını değerlendiren Erdoğan, "Bizim sınır ötesi operasyon yapmamamızı temenni edebilirler. Ama ne yapmamız gerektiğinin kararını biz veriririz. İnsana sormazlar mı ABD onbinlerce kilometre öteden Irak`a niye geldi diye" şeklinde konuştu.

"Benim rahatsızlığım var. ABD`nin Irak`ta ne rahatsızlığı vardı. Şu anda stratejik bir müttefik olarak ABD bizimle hareket etmek durumundadır" diyen Başbakan Erdoğan, "Biz onlarla Afganistan`da beraber hareket ettik" sözleriyle de Washington`a sitemde bulundu.

Erdoğan, terörle mücadelede gerek ulusal gerekse de uluslararası bazda yapmaları gereken herşeyi yapacaklarının altını çizdi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için gittiği Romanya`nın başkenti Bükreş`te, Başbakan Calin Popescu Tariceanu ile birlikte basının karşısına çıktı ve ABD`ye sert mesajlar gönderdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, &`;Condoleezza Rice`ın açıklaması çok farklı şekilde geliyor. Bizim sınır ötesi operasyon yapmamamızı temenni edebilirler ama yapmamız gerektiğinin kararını biz veririz” dedi.

Erdoğan, Bükreş`teki Victoria Sarayında Romanya Başbakanı Calin Popescu Tariceanu ile yaptıkları ikili görüşmeler ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.

Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice`ın &`;Kuzey Irak`a girmeyin, üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz” şeklindeki sözlerinin &`;yeni bir gelişmenin habercisi olup olmadığı”na ilişkin bir soru üzerine, şunları söyledi:

&`;Tabii, Condoleezza Rice`ın açıklaması çok farklı şekilde geliyor. Bizim sınır ötesi operasyon yapmamamızı temenni edebilirler ama yapmamız gerektiğinin kararını biz veririz. İnsana sormazlar mı? `Amerika, on binlerce kilometre öteden Irak`a niye geldi? Bir rahatsızlığı mı var?` Amerika`nın Irak`tan ne rahatsızlığı var? Şu anda stratejik bir müttefik olarak Amerika bizimle hareket etmek durumundadır. Onlarla Afganistan`da beraber hareket ettik.

Dolayısıyla, gerek şahsım, gerekse Cumhurbaşkanımız... Başkan Bush`la, Condoleezza Rice`la yaptığımız görüşmelerde bunları kendilerine ilettik. Ulusal bazda da uluslararasında da yapmamız gereken neyse bu konuda, terörle mücadele bugüne kadar attık, şimdi de bu adımı atmaya mecburuz ve atacağız.”

haber7
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular