TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Güneş arabaları ile bilim turu
TEKNOLOJİ 07 Ekim 2014 Salı 06:20 | 1638 Kez okundu

Bu yıl ODTÜ Malzeme Bilimleri Topluluğu tarafından organize edilen şenlikte, ODTÜ öğrenci toplulukları çeşitli etkinlik, dinleti ve dans gösterileri ile yer alacak.

ODTÜ Bilim ve teknoloji Müzesi`nin klasik araçlar koleksiyonunda bulunan, değişik marka ve modellerde 5 klasik otomobil sergilenecek ve bu otomobillerle nostalji turu yapılacak. Ayrıca şenlikte, öğrenci toplulukları tarafından üretilen hidrojen ve güneş arabaları ile bilim turu yer alacak.

Şenliğin bir başka etkinliği olarak, ODTÜ Toplum ve Bilim Merkezi`ne bağlı Uygulamalı Bilim Merkezi`nde bulunan plazma küresi, aldatan görüntü, radyometre, statik elektrik topu, tırmanan koni gibi deney setleri ile bilimsel gösteriler yapılacak.


ANKA

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular