TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
HIS 2600XT IceQ ile Tubo Soğutma
TEKNOLOJİ 10 Temmuz 2014 Perşembe 08:10 | 1232 Kez okundu
HIS firmasının yıllardır kullandığı IceQ soğutucusu şimdi de bir 2600XT`nin üzerinde. Benzer hız aşırtılmış modellerden çok daha hızlı olan Radeon 2600XT IceQ, test aşamasında.
His Ekran kartı pazarında sadece Ati yonga setini kullanıyor. Firma bu sebeple kartlarını özenle hazırlıyor ve çeşitli özel versiyonlarla karşımıza çıkıyor. Firma buna birde IceQ +TURBO teknolojilerini katınca ortaya güzel bir kart çıkıyor.

Kartın giriş ve çıkış jack`ları altın kaplama. Firma buna ``The Hi-fi Concept`` diyor. Bu da sinyallerin daha hızlı ve daha verimli çıkmasını sağlıyor. Bu kartı aldığınız taktirde Half-Life2:Lost Coast ve Half-Life2: Deathmatch Oyunları beraberinde geliyor. 390 million transistor kullanılan kart 65nm fabrika işlemcisi ile işleniyor.

2600XT grafik kartları orta seviyenin başladığı yerden yukarılara doğru giden bir kademeyle piyasada bulunuyorlar. En üst düzey, özel işlemlere tabi tutulmuş 2600XT`ler 110 dolar ile 200 dolar arasında değişen fiyatlarla geliyorlar. En üst düzeyde genellikle DDR4 bellekli ve gelişmiş soğutuculu modelleri görüyoruz. Alt tarafta ise 256 MB belleğe sahip ve olağan hızlarda çalışan ürünler var.


Teknik Özellikler:

Bağlantı Arabirimi: PCI Express 16x
İşlemci Yongası: HD 2600XT
Bellek: 512 MB DDR3
İşlemci ve Bellek Hızları: 830 MHz çekirdek, 1860 MHz bellek
Çıkışlar: 2x DVI, 1x Video
Fiyat: 210 dolar + KDV

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular