Dosyalarda Araştır Fenokulunda Araştır
1543 Online (1264 Mobil)
TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Havacılık Müzesi
TEKNOLOJİ 25 Mayıs 2013 Cumartesi 12:30 | 3333 Kez okundu

Havacılık Müzesi

Pazartesi ve Salı günleri dışında her gün 09.00-11.30 ve 13.00-16.30 saatlerinde ziyarete açık olan Havacılık Müzesi, çocukların ilgisini çekecek ve içinizdeki çocuğu kanatlandıracak nitelikte! Müze`de sergilenen uçakların bazıları uçabiliyor bazıları ise dünyada eşi kalmadığı için antika değerine sahip. 1930`lu yıllara ait uçakların da bulunduğu Müze, 12 bin metrekare açık ve 3 bin metrekare kapalı alan üzerinde kurulu.


 Ayrıca Türk havacılık tarihi ile ilgili çeşitli değerli eşya, maket, fotoğraf ve tarihi belgeler de sergileniyor. Açık alanda ise jet savaş uçakları, kargo ve savaş uçakları, helikopterler, uçaksavar, füze ve radar ziyaretçileri bekliyor.Müzede ayrıca 50 kişilik sinema ve konferans salonu, uçak maketleri ve hatıra eşya satışının yapıldığı hatıra eşya satış reyonu, yazlık ve kışlık kafeterya bulunuyor.


Adres: Hava Harp Okulu Komutanlığı, Yeşilyurt İstanbul
Tel: (0212) 663 24 90 / 22 15
www.hho.edu.tr/muze/muze.htm

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular