Dosyalarda Araştır Fenokulunda Araştır
1419 Online (1081 Mobil)
TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
IBM`den yeni oyun canavarı
TEKNOLOJİ 20 Kasım 2014 Perşembe 07:05 | 1322 Kez okundu
IBM`den yeni oyun canavarı

IBM, Cell işlemcisi sayesinde 3D modelleme, sıkıştırma ve şifreleme gibi grafik işlemleri yüksek performansla yerine getiren yeni BladeCenter QS21`i pazara sundu.
Önceki sürümlerine oranla 2 kat daha fazla bellek, veri yoğunluğu ve I/O`ya sahip olan sunucu, enerji tasarrufu sağladığı gibi mevcut BT altyapılarıyla da uyumlu çalışıyor. IBM ayrıca, çeşitli Cell ve x86 bazlı sistemlerde uygulama geliştirilmesini sağlayan "Software Development Kit (SDK-Yazılım Geliştirme Paketi) for Multicore Acceleration” paketinin 3. sürümünü de piyasaya sundu.

IBM BladeCenter QS21, bir önceki sürümüne oranla 2 kat daha az genişliğe sahip. Böylece 14 adet IBM BladeCenter QS21, bir BladeCenter şasesine sığabiliyor. Önceki sürümünden farklı olarak 2 GB`lık I/O ara belleğesahip QS21`in çok çekirdekli hızlandırma teknolojisi sayesinde, yüksek çözünürlük gerektiren 3D modelleme, sıkıştırma ve şifreleme gibi grafik işlemler kolayca yapılabiliyor.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Asitler ve Bazlar sonu konu kapsamlı High Score