TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
İPhone telefonlar radarı önceden uyarıyor
TEKNOLOJİ 10 Nisan 2014 Perşembe 12:23 | 2361 Kez okundu

İPhone için uygulama üreten Trapster firması kendi ismini verdiği yazılımla kullanıcılara polis radarının yerini söylüyor.

Çok ilgi görmesinin ardından Nokia ve Blackberry telefonlarada uyumlu hale getirilen uygulamanın bir milyon 345 bin kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. Ücretsiz uygulamada kullanıcılar bulundukları yerdeki radar ve kameraları işaretliyor. Google Maps üzerinde işaretlenen bu yerlerde diğer kullanıcıların ekranında da çıkıyor. Kullanıcı o alana yaklaştığında telefon titriyor ve sesli olarak uyarı veriyor. Bu şekilde cezalardan kurtulmak mümkün ancak programın kullanıldığının tespit edilmesi halinde sürücüleri daha büyük ceza bekliyor.

Bugün

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular