TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
İnternet devi aramızdan ayrılıyor
TEKNOLOJİ 12 Şubat 2014 Çarşamba 20:23 | 1119 Kez okundu

İnternet devriminin yaygınlaşmasının mihenk taşlarından biri olarak kabul edilen Netscape`e verilen destek Şubat ayında sona erecek.

AOL, internet tarayıcılarının atalarından biri olarak görülen ve 90`lı yıllarda bu pazarın tartışmasız lideri olan Netscape`e verdiği desteğe, 1 Şubat itibari ile son erecek.

Reklama dayalı mevcut iş modeli çercevesinde, Netscape`e yatırımının karlı olmadığını açıklayan AOL, Şubat ayı itibari ile desteklemeye son vereceğini açıkladığı tarayıcının en azından arayüzünü kullanmak isteyenlerin Firefox kullanabileceğini de duyurdu. Netscape`i nostaljik olarak yaşatmak isteyenlerin Firefox`taki Netstripe eklentisi ile Netscape arayüzünü kullanabileceğini açıklayan AOL, Netscape.com portalının ise yayınına devam edeceğini belirtti.

Microsoft`un, Windows ile gerçekleştirdiği PC devriminin bir benzerini, internet devrimi ile ortaya koyan Netscape, tarayıcı pazarının lideri olduğu dönemdeki, Internet Explorer ile yaşadığı sert rekabet ile hatırlanıyor.

haber7

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular