TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
İstanbul`un tanıtımına Google el atacak
TEKNOLOJİ 26 Mart 2014 Çarşamba 11:44 | 1375 Kez okundu
İstanbul`un tanıtımına Google el atacak
Arama motoru Google, İstanbul`un tanıtımı için İstanbul.com ile işbirliği anlaşması imzaladı.
İSTANBUL - İşbirliğinin ilk adımı olarak, Gmail alt yapısıyla İstanbul tutkunlarına sunulacak ücretsiz “@istanbul.com” uzantılı e-posta servisi olacak. Bu, Google operasyonları içinde bir kentin adına özel olarak sunulan ilk e-posta olma özelliği taşıyor.

Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil, tarihi, kültürel mirası, ekonomisi ve turizm potansiyeli ile İstanbul markasının değerini vurguladı, Google olarak İstanbul.Com portalı aracılığıyla İstanbul markasına destek vermekten mutluluk duyduklarını dile getirdi.

İçil, bu projenin Google için İstanbul`un ve Türkiye`nin ne kadar büyük bir önem ve potansiyel taşıdığının en somut göstergesi olduğunu söyledi.

Türkiye`de arama motoru pazarında yüzde 90 pazar payına sahip olduklarını belirten İçil, Google olarak en hızlı arama motoru olmayı ve arandığı zaman ilk sayfada en doğru sonucu getirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

İstanbul.Com Genel Müdürü Canan Erdoğan ise bu hizmetin 2010 Avrupa kültür başkenti seçilen İstanbul`un tanıtımında büyük bir rol oynadığını vurguladı.

Şu anda yıllık 1 milyon kullanıcıları bulunduğunu ve yılda 3 milyon kullanıcı hedeflediklerini belirten Erdoğan, “Bu yolda Google ile çalışmak bizi çok heyecanlandırıyor. Blogger, Google Calender, Google Maps, YouTube ve G Talk gibi Google servisleri tarafından desteklenen uygulamaları da en kısa sürede İstanbul.com kullanıcıları için hayata
geçireceğiz” diye konuştu.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Muharrem Baytekin © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
5. Sınıf Başarı Var Soru Bankası