TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Kırıkkale Üniversitesinin “Chemistry is All Around Us” projesi kabul edildi.
TEKNOLOJİ 09 Ocak 2014 Perşembe 18:42 | 3977 Kez okundu

Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi`nin ortak olduğu “Chemistry is All Around Us” projesi Avrupa Konseyi Yaşamboyu Öğrenme Programı`nın (European Commission Lifelong Learning Programme-LLP) Eğitimde Avrupa İşbirliği`ni hedefleyen Key Activity 1-KA1 ECET Action kapsamında kabul edilmiştir.
Yürütücülüğünü Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi adına Doç. Dr. Murat Demirbaş`ın yaptığı projede, Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi`nden Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayrakcı ve Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Arş. Gör. H. Miraç Pektaş görev almaktadır.
    Genel koordinatörlüğünü Italya, Università degli Studi di Genova kimya bölümünün yürüttüğü projede, Bulgaristan`dan Technical University of Gabrovo, Çek Cumhuriyei`nden Institute of Chemical Technology Prague, Almanya`dan DAA, Deutsche Angestellten-Akademie Berlin, Yunanistan`dan Technological Educational Institution of the Ionian Islands, Türkiye`den Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi proje ortağı olarak katkı sağlamaktadırlar.
    “Chemistry is All Around Us” projesinin temel amacı katılımcı ülkelerde Kimya eğitimini teşvik etmek amacıyla uygulanan stratejileri karşılaştırmak ve Kimya ile ilgili bilimsel kavramların yaşam boyu öğrenilmesini teşvik edecek yeni stratejiler ve araçlar geliştirmektir.
    Proje eğitim sistemi içerisinde görev yapan tüm öğretmenleri, her seviyedeki öğrencileri ve örgün eğitimini tamamlamış yetişkinleri kapsamaktadır. Proje aktiviteleri 3 ana bölüme ayrılmıştır.
1- Bilimsel konuların özellikle de kimya ile ilgili bilimsel konuların yaşam boyu öğrenilmesini engelleyen veya kolaylaştıran faktörlerin belirlenmesi
2- Bilimsel konuların yaşam boyu öğrenilmesini teşvik edecek bir “Avrupa Stratejisi”nin geliştirilmesi
3- Eğitimsel materyallerin geliştirilmesi.
    Proje aktiviteleri kapsamında ülkemizdeki kimya eğitimi ile ilgili önemli dokümanlar incelenmiş ve proje katılımcısı olan ülkeler ile birlikte bir “Uluslar Arası Rapor” hazırlanmıştır. Ayrıca yaşam boyu öğrenmeyi etkileyen ve eğitim sistemi içerisindeki sorunları ortaya çıkarmak üzere ilimiz de dahil olmak üzere çeşitli illerdeki öğretmenler ve yetişkinler ile bilimsel görüşmeler yapılmıştır.
    Projenin son aşaması olan eğitimsel materyallerin geliştirilmesi aşaması ile ilgili çalışmalar tamamlanmıştır. Geliştirilen eğitim paketlerine şu anda faaliyete geçmiş olan ve web adresi http://projects.pixel-online.org/chemistry/index.php olan proje portalından ulaşılabilecektir.  Ayrıca proje ile ilgili diğer bilgilere de http://projects.pixel-online.org/chemistry/info/ web adresinden ulaşılabilecektir.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular