TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Microsoft`un kurucusu Bill Gates, "tabletle eğitim olmaz!" dedi.
TEKNOLOJİ 31 Ekim 2014 Cuma 20:10 | 2049 Kez okundu

Bill Gates`ten ‘Fatih Projesi`ne sert eleştiriMicrosoft`un kurucusu Bill Gates, yaklaşık 4 yıldır dev şirketin yönetimini bırakıp kendisini hayır işlerine vermiş durumda. Karısıyla birlikte kurduğu Bill & Melinda Gates Vakfı aracılığıyla dünyanın dört bir yanında hayır işleri yapan Bill Gates`e göre öğrencilerin eline bir tablet tutuşturup daha iyi bir eğitim beklemek çok yanlış!

Bill Gates, Chronicle of Higher Education`a verdiği bir röportajda Microsoft`un geçtiğimiz hafta tanıttığı Surface benzeri tabletlerin eğitim alanındaki kullanımına ilişkin bir soru üzerine ses getirecek bir açıklama yaptı. Gates şunları söyledi;

Öğrencilere bir cihaz dağıtılarak yapılan denemeler gerçekten çok başarısız oldu. Bütün eğitim müfredatını ve öğretmenleri değiştirmelisiniz. Ayrıca klavyesi olmayan bir cihazla bu iş yürümez. Demek istiyorum ki, öğrenciler okulda sadece bir şeyler okumuyorlar, yazı yazmak ve iletişime geçmek zorundalar. Bunları da ancak klavyesi olan bir bilgisayar ile yapabilirler.

Gates, düşük maliyetli bilgisayarların eğitim için daha doğru bir yönelim olacağını düşünüyor.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular