TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Milli Eğitim Müdürü`nden binlerce YTL`lik tasarruf
TEKNOLOJİ 16 Haziran 2013 Pazar 21:47 | 1835 Kez okundu

Tekirdağ`da bir milli eğitim şube müdürü, geliştirdiği bilgisayar programı sayesinde e-devlet sistemini okulların da kullanmasını sağladı.Yazışmalarını internet üzerinden yapan okullar, devleti binlerce YTL`lik yükten kurtardı.

Tekirdağ`da bir milli eğitim şube müdürü, geliştirdiği bilgisayar programı sayesinde e-devlet sistemini okulların da kullanmasını sağladı. Bu sayede yazışmalarını internet üzerinden yapan okullar, devleti binlerce YTL`lik yükten kurtardı.

Çorlu Milli Eğitim` de şube müdürü olan Yüksel Aygut, tasarladığı bilgisayar programıyla ilçedeki okullann yazışmalarını dijital ortamda yapmasını sağladı. E-devlet modelinin küçük bir versiyonu olan sistemle ilçede yazışmalar hız kazandı.

Müdürlük, internet üzerinden doküman gönderme ve alma programı {İDGAP) sayesinde yıllık binlerce YTL`yi bulan kırtasiye ve işgücü masrafından da kurtuldu.

Programı 6 ayda tasarlayan Aygut, e-devlet sisteıninin devamı niteliğindeki programı herkesin kullanabileceği bir şekle dönüştürdü. Türkiye`de üzerinde yeni yeni durulmaya başlanan e-devlet sisteminin, verimliliği artırmak amacıyla ve çağdaş toplum olmanın bir gereği olarak ortaya çıküğıru kaydeden Yüksel Aygut, sistemle yönetenlerle yönetilenler arasındaki her türlü ödev ve yükümlülüklerin karşılıklı olarak `dijital ortamda` sürekli ve güvenli bir biçimde gerçekleştirilmelinin amaçlandığını aktardı.

Türkiye`de dijital ortamda yazışmaların en son daire müdürlüklerinde kullanıldığını kaydeden Aygut, buraya gelen yazışmaların okullara ve diğer ali birimlere elle dağıtıldığını söyledi.

Aygut. bu duruma bir son vermek için e-devlet sisteminin benzerini yaparak ilçedeki yazışmaların hızlandırılacağını aktardı. Sınıf öğretmeni İlker Yasar isimli arkadaşı ile çalışmalara başladıklarını aktaran Aygut, 6 aylık çalışma sonucunda müdürlük internet üzerinden doküman gönderme-alma programı olan İDGAP`ı ortaya çıkardıklarını dile getirdi.

Gelişen teknolojiyi okullara yaymayı amaçladığını söyleyen Aygut, programın içeriğinde çoklu seçeneklerin bulunduğunu söyledi. Aygut, "Yazışmaları iki okul kendi arasında yapabiliyor. Müdürlük bakanlıktan gelen bir bildiriyi tüm okullara dağıtabiliyor, Her okul kendi şifresi ile sisteme girip yazışmalarını bir dakikada yapıyor." dedi

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular