TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
NASA`da sarhoş astronot skandalı
TEKNOLOJİ 30 Nisan 2013 Salı 21:16 | 2344 Kez okundu
NASA`da sarhoş astronot skandalı

ABD`nin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, NASA`da, meydana gelen skandallara bir yenisi eklenirken, astronotların iki kez ``aşırı sarhoş`` durumda uçtuğu açıklandı.
NASA hakkındaki çeşitli iddiaları soruşturmak için kurulan özel komisyonun açıkladığı raporun ilgili bölümünde, iki uçuşta bazı astronotların aşırı alkollü olduğu,bu durumun diğer astronotlar ve doktorlar tarafından bildirilmesine karşın, uçuşlarına izin verildiği belirtildi.

Ancak sarhoş hallerin uzay mekiğinin uçuşu sırasında mı, NASA jetlerindeki eğitim uçuşlarında mı veya Rusların Soyuz aracındaki bir uçuşta mı meydana geldiği, kaç astronotun sarhoş olduğu ve isimleri açıklanmadı.

Raporun duyurulmasının ardından NASA da, kendi bünyesinde resmi soruşturma başlattı.

Bu ilk skandal değil

Bir gün önce de, NASA tarafından uzay mekiğiyle Uluslararası Uzay İstasyonu`na gönderilecek bir bilgisayarın kablolarının kasten kesildiği iddiası üzerine soruşturma açılmıştı.

NASA`da geçen aylarda meydana gelen bir başka skandalda da Lisa Nowak adlı kadın astronot, bir "aşk anlaşmazlığında rakibini kaçırmaya teşebbüs ettiği" gerekçesiyle tutuklanmıştı.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular