TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Nokia Telefonlarda Symbian Visual Radio Açığı!
TEKNOLOJİ 22 Temmuz 2014 Salı 18:48 | 1363 Kez okundu
Nokia Telefonlarda Symbian Visual Radio Açığı!

Symbian`ın S60 platformunda 8.1 versiyonu taşıyan işletim sisteminde açık bulunduğu bildirildi. N70 ve N72 gibi her türlü kritik yazılımsal değişmelere kapatılmış
Symbian işletim sistemi üzerinden çalışan telefonlarda sadece yazılımın yüklü olduğu Z sürücüsü olarak adlandırılan alanlar yazılım güncellemesi hariç hiç bir şekilde müdahele edilemez.

Fakat bazı kullanıcılar, bu sürücüde müdahele edemedikleri uygulamaları, değiştirilmeye müsait bir sürücüye kopyalayarak istedikleri gibi değişiklik yapabiliyorlar.

Son versiyonlarında bunu engellemek için bir dizi yeni önlemler alan Symbian yazılım mühendisleri, tam olarak başarılı olamadılar.

Nokia N70 ve N72 telefon modellerinde Visual Radio da bu şekilde Z sürücüsünden başka bir sürücüye kopyalanabiliyor ve uygulamanın görselliği dahil bütün kendine has özelliklerine değişiklik getirilebiliyor.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular