TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Örümcek ağlarını örüyor
TEKNOLOJİ 20 Mayıs 2014 Salı 22:11 | 1225 Kez okundu
Gelecek hafta piyasaya çıkacak dört çekirdekli Phenom işlemciler aslında AMD`nin geliştirdiği "Spider" platformunun bir parçası.
Bu platformun amacı ise kartları, işlemciyi ve çipseti uyumlu çalıştırıp daha iyi grafik, watt başına daha yüksek performans ve gelişmiş yüksek çözünürlükte video hizmeti sağlamak. AMD geçtiğimiz yıl ATI firmasını 5.4 milyar dolara satın alırken aklındaki fikir ise grafik işlemcisiyle ana işlemciyi tek bir potada eritmekti. AMD kod adı "Fusion" olan içinde hem GPU hem de CPU barındıran tek bir çipi 2008 sonu veya 2009 başında piyasaya sürmeyi planlıyor. Spider ayrı ayrı parçalardan oluşsa da firma için Fusion`dan önceki adımı temsil ediyor.

Phenom uyumlu iki yeni kart ise 256 MB belleği ve 179 dolarlık fiyatıyla HD 3850 ve 219 dolarlık fiyatı ve 512 MB bellek kapasitesiyle HD 3870. Her iki kart da DirectX 10.1 desteğine ve AMD`nin Crossfire altyapısı sayesinde 4 karta kadar birlikte çalışma özelliğine sahip.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular