TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
PS3`ünüzü koruyun
TEKNOLOJİ 23 Ağustos 2014 Cumartesi 11:47 | 1329 Kez okundu
Trend Micro, Playstation 3 için komple Web güvenliği hizmeti veriyor. Bir ev oyun sistemi için geliştirilen ilk Web güvenliği hizmeti olan Trend Micro Web Security for PS3, dünya çapında satılan PS3`ün sistem yazılımı güncell
Web itibarı ve URL filtreleme bir arada
Günümüzde, İnternet erişimine olanak veren ev oyun sistemleri giderek çoğalırken, oyun konsolu üzerinden İnternet erişimi her geçen gün daha da popüler hale geliyor. Kullanıcılar ise oyun sistemi üzerinden kötü amaçlı Web sitelerine maruz kalabiliyor ya da İnternet üzerinden yapılan alışveriş ve bankacılık işlemlerini hedef alan siber suçların kurbanı olabiliyorlar.
Trend Micro URL filtreleme ve Webitibarı teknolojisinden yararlanılarak, PS3 için özel olarak geliştirlen bu hizmet, kötü amaçlı ve zararlı Web sitelerini engelleyip PS3 kullanıcılarına İnternet`te güvenle gezinme olanağı sunuyor. PS3 İnternet Tarayıcısı menüsündeki &`;Araçlar”, &`;Tarayıcı Güvenliği”, &`;Trend Micro Web Security for PS3” seçeneğinden, belirli kategorilere ayrılan Web sitelerine erişim engellenebiliyor.

PS3 üzerinden bir Web sitesine erişildiğinde ise, Trend Micro veritabanına bakılıyor. URL filtreleme veritabanı Web sitelerini sınıflandırırken, Web itibarı veritabanı ise Web sitelerini ve IP adreslerini anında değerlendiriyor. Böylelikle yalnız URL filtreleme işlevi ile başa çıkmanın zor olduğu güvenli olmayan Web siteleri de engellenebiliyor.
16 dilde kullanıcı arayüzü bulunan Trend Micro Web Security for PS3, Nisan 2008`e kadar ücretsiz olarak sunulacak.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular