TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
SMS Hizmeti Artık Türk Telekom`da
TEKNOLOJİ 13 Kasım 2013 Çarşamba 11:46 | 1487 Kez okundu
Kısa mesaj servisi (SMS), cep operatörlerinin ardından şimdi de bir sabit hat operatörü olan Türk Telekom tarafından başlatılıyor. Artık sabit hatlı telefonlardan SMS gönderilip alınabilecek.
Artık cep operatörleri ile karşılıklı tarifeleri belirlenen servisle, sabit hatlı telefonlardan SMS gönderilip, alınabilecek.

TT SMS, bugüne kadar sadece cep telefonlarında kullanılan kısa mesaj gönderme hizmetinin sabit telefonlardan da gerçekleştirilmesini sağlayan bir yenilik.

Türk Telekom`un TT SMS servisi ile sabit telefondan, sabit telefona, sabit telefondan GSM telefonlarına mesaj gönderebilecek ve mesaj alınabilecektir. Ayrıca, sabit telefondan e-mail adresine ve faks numaralarına da mesaj gönderebilecek.

Bu hizmetten yararlanabilmek için CLIP (arayan numaranın görünmesi) özelliğine ve SMS uyumlu telefon cihazlarına sahip olmak gerekmektedir. SMS uyumlu olmayan cihazlara gönderilen yazılı mesajlar, sesli mesaj olarak iletilecektir.

SMS gönderimi için sabit telefonda mesaj servis merkezi numarasını girip, gerekli ayarları yapmak gerekiyor.

TT SMS uyumlu telefon makineleri veya cihazları olan aboneler telefonlarının
ayarlar kısmına TT SMS Merkezi erişim numarası olan 0800 500 0000 girmeleri ve SMS göndermeleri yeterlidir. Bunun için herhangi bir kayıt ücreti alınmayacaktır.

Kayıt, ayarlar, ücret ve diğer konulardaki sorularınız için Türk Telekom`un SMS sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

HABER7
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
5. Sınıf Başarı Var Soru Bankası