TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Samsung`dan Dünyanın ilk 8MP Cep Telefonu Kamerası
TEKNOLOJİ 08 Şubat 2013 Cuma 09:20 | 1362 Kez okundu
Samsung firması cep telefonları için dünyanın ilk 8MP CMOS kamerasını ürettiğini açıkladı.
Yarım inç`den daha kısa ve 1/3 inç`den biraz daha kalın olan bu yeni kamera, mevcut boyutları ile 3MP kameraların kapladığı aynı alana sığabiliyor. Yeni kameranın oto fokus özelliği de bulunuyor. Flaş opsiyonel olarak sunulmuş istendiğinde telefona dahil edilerek kullanılabiliyor.

Her ne kadar cep telefonları Samsung`un B600`ünde olduğu gibi 10 megapiksel sınırına varmış olsa da, bu rakamı resimlerin ebatlarını genişleterek yani resmi büyüterek elde ediyorlar.

Bu 8MP kamerayı henüz kullanan bir cep telefonu yok ancak 2008`in hemen başlarında 8MP`lik telefonların vitrinlerdeki yerini alması bekleniyor.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular