TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Size uygun `cep telefonu` modeli hangisi
TEKNOLOJİ 30 Temmuz 2013 Salı 13:17 | 1671 Kez okundu
Sizin için en uygun cep telefonu modeli hangisi? 2008 cep telefonu modelleri nasıl? Yeni yıla yeni bir cep telefonu ile girmek isteyenlere tavsiyeler
Yeni yıla yeni bir cep telefonu ile girmek isteyenlere tavsiyeler

Yeni yıla sadece bir kaç hafta kaldığı şu günlerde cep telefonu mağazaları yeni modellerle doldu taştı. Tabi ki kimi cep telefonu üreticileri bazı şatafatlı telefonları sonradan ortaya çıkarıyorlar.

Böylelikle olası yılbaşı hediyeleri listesinde diğerlerinin yanı sıra Nokia`nın uçuk 8GB`lık N95`i, Motorola`nın RAZR2 Z8 ve ince Nokia 6500 classic en üst sıralarda yer alma şansı bulmuş oluyor. Gelecek programımızı en güncel hale getirdik ve size yıl sonuna kadar olan tüm yeni bilgileri vereceğiz, bununla beraber cep telefonu yılı olacak olan 2008`e bir bakış:

Nokia`nın 8 Gbyte hafızaya sahip N81`i, Samsung`un 5 Mega pikselli ve optik zoomlu SGH-G800`i ve Sony Ericsson`un K770i`si. En iyi cep telefonlarından sadece üç tanesi önümüzdeki haftalarda mağazalarda gelecek.

Ucuz modeller

Sony Ericsson Z320i

Bazıları az para harcamak ancak yinede güncel bir cep telefonuna sahip olmak isterler. İşte Sony Ericsson Z320i tam bu tip kullanıcılar için. Üretici firma bu modele telefon defteri ve takvim gibi temel donanımın yanısıra bir kaç tane de eğlence fonksiyonu eklemiş. Mesela bir mega piksel kamera,UKW radyo ve GPRS. Açılır-kapanır cep telefonu hem metalik kırmızı hemde mavi renklerde üretilmiş.

Sagem my220x Gold-Edition

Basit cep telefonlarının şık görünemeyeceklerini de kim söylemiş? Bu fransız model sadece 10 mm kalınlığında. Sagem my220x ile altın bir çerçeve görüntüsü veriyor. Bu da bu basit cep telefonunun dış görünüşünü çok daha iyi bir hale getiriyor. 70 avroluk fiyatı, beklentilere uygun bir şekilde donanım listesini de oldukça sadeleştiriyor: 65.000 renkli ekran, serbest konulma özelliği, modem, çoklu ton özelliği.

Motorola W377

W377` yi farklı renklerde açılır-kapanır cep telefonu olarak görebilirsiniz. Bu renklerin içinde çok göze çarpan bir pembe bulmak ta mümkün. Bu model, Motorola W375`in devamı ve basit multimedya fonksiyonları sunuyor. Bu çoklu medya fonksiyonları arasında VGA-kamera ve bir de MP3-çalar da mevcut. Ancak sadece 10 Mbyte`lık hafızası bu çoklu medya araçlarının keyfini tam anlamı ile çıkarmanızı engelliyor. Yinede müzikten vazgeçmek istemeyenler için kulaklıkla dinlenebilecek bir radyosu var.

Orta seviye fiyat, bol seçenek

Nokia, Samsung ve Sony Ericsson`dan yeni modeller

Nokia 5310 XpressMusic

5310 XpressMusic, Nokia`nın müzikli cep telefonları dünyasındaki başlangıç modeli. 9,9 mm külçe cep telefonu, mp3 çalar, 2Mega piksel dijital kamera, microSD ile büyütülebilir hafıza ve kablosuz steryo ses de kullanılan Bluetooth-ProfilA2DP için özel bazı tuşlara sahip.

Samsung SGH-F330

Samsung SGH-F330 bir parmak hamlesi ile kapağını kaydırarak açabileceğiniz, ekranının altındaki „softkey" tuşları ile müzik oynatıcısını ve FM-radyosunu açıp kapatabileceğiniz bir cep telefonu. Bir çok müzik formatının yanısıra WMA-DRM korumalı dosyaları da tanıyor.20 Mbyte büyüklüğündeki hafızasını microSD kartı ile daha da büyütebilirsiniz. Cep telefonunun arka tarafında 2 mega piksel bir kamerası bulunuyor. Kapağı internette sörf yapabilmek için de son derece uygun. Ayrıca HDSPA da sunduğu bir diğer özellik.

Sony Ericsson K770i

Sony Ericsson`un ortalama fiyat kategorisi için sunduğu ve Cyber-shot- serisine kattığı bir başka cep telefonu. K770`yi kasım ayında da satıcılarda vitrinleri süsleyecek. 3,2 Mega piksel kamera, UMTS, mp3 çalar, A2DP-Profil`e sahip ve steryo kulaklıklar için Bluetooth bir çok güzel donanım parçasından sadece bir kaçı. Ancak belki şunu söylemeliyiz ki, kahverengi cep telefonunda alışılması gereken bir renk.

Tuzlu, ama içinde her şey var!

Oyun oynamak, internette sörf yapmak ve müzik dinlemek: Bu fiyat kategorisinde sizler için üç favori cep telefonunu çok özel yanları ile ele alacağız.

Nokia N81

En genç, kapağı ileri-geri oynatılarak açılan N81 hem oyun tutkunlarına hem de müzik tutkunlarına hitap ediyor. Bu model size yeni integre edilmiş bir N-Gage ortamı sunuyor. Üzerinde çokça çalışılmış multimedya menüsünün en çok müzik oynatıcısının kullanımını kolaylaştırdığı iddia ediliyor. Hafıza kolayca büyütülebilir. 8 GByte`lık bir flash bellek de alabilirsiniz, ancak bu eklenti maliyeti artıracaktır.

Motorola MOTORAZR2 V9

Motorola MOTORAZR2 V8 in geliştirilmiş versiyonu da V8 gibi UMTS sunuyor ve HDSPA sınıf II( 3,6 MBit/s). Bunun dışında diğer tüm foksiyonları V8`de de olan fonksiyonlarla çok büyük benzerlik gösteriyor: 2-Mega piksel kamera , vidyo ve mp3 çalar, dış ekran ve ekranın altında softkeys, 320 x 240 piksel iç ekran. Motorola, bu metalik kırmızı açılır-kapanır cep telefonunu Aralık ayında piyasaya sürecek.

Sony Ericsson W890i

Walkman cep telefonu özellikle müzik tutkunları için eksiksiz ve özel bir donanımı da beraberinde getiriyor. Kapsamlı oynatıcısı bir çok formatı ve DRM-korumalı parçaları tanıyor. Cep telefonu ile birlikte verilen 2 Gbyte hafıza kartında 1800 parçaya kadar kayıt yapabilirsiniz. Bunu yeterli görmeyenler için, hafızayı 4 Gbyte`a kadar büyütme imkânı da var. W890i, HSDPA ile mobil internet sörfü için en iyi şekilde donatılmış. Cep telefonu ile fotoğraf çekenler için 3,2 Mega piksel kullanıma sunulmuş.

En yeniler, en iyiler

Bu kategoride doğal olarak en iyi ve en güncel cep telefonlarını görmeye hazır olun.

Nokia N95 8GB

5 Mega pikselli kamerası ve GPS ile aylar boyunca en iyiler listemizde kalmayı başaran N95 hala ikna edici bir model. Ama N95 en iyiler listemizdeki sırasını N95 8GB` a kaptırdı. Bu yeni modelin adından da anlaşılacağı üzere en önemli yeniliği: 8 GByte. N95 ile hayal kırıklıkları yaratan pil gücü de iyileştirilmiş.

LG KS20

KS20 dokunmatik ekranı ile iş adamları için office fonksiyonlarını hedefliyor. Kullanıcı,Windows Mobile 6 yüzeyinde kalem yardımı ile işlerini halledebiliyor. Hızlı notlar almak ve kısa mesaj yazımını kolaylaştırmak için el yazısı tanılama özelliği çok iyi düşünülmüş. 2-Mega piksel kamerası ve buna ilaveten görüntülü telefon görüşmeleri için tasarlanmış VGA kamerası ve de bir çoklu ortam oynatıcısı donanımın önemli parçalarını oluşturuyor. Bilgi transferi için UMTS, HSDPA (3,6 MBit/S) ve EDGE kullanılabilecek seçenekler.

Samsung SGH-G800

SGH-G800 fotoğraf tutkunlarını sadece 5 Mega piksel kamerası ile değil aynı zamanda 3 kat zoom artı Xenon-flaş özelliği ile de etkilemeyi başarıyor. Donanım: Otomatik fokus, Panorama resim özelliği, resim stabilize edici, kırmızı göz giderici ve yüz teşhis edebilme özelliği. Bir mp3 çalar ve radyo müzik dinlemek isteyenleri de mutlu ediyor. Bu üç band modelin içinde bir micro SD kart takma yeri, HSDPA(7,2 MBit/s), Bluetooth 2.0 ve daha da bir çok şey var.

HABER7
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
7. Sınıf Başarı Var Soru Bankası