TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
TEOG`da izlenecek yol haritasını MEB Müsteşarı açıkladı
TEKNOLOJİ 15 Şubat 2014 Cumartesi 00:36 | 2140 Kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı‘nda (TEOG) mahkemenin 4 soruyla ilgili verdiği yürütmeyi durdurma kararı sonrası izleyecekleri stratejiyi  anlattı.

Tekin, şu anda yürütmesi durdurulan sorulardan dolayı mağduriyet olmaması için sınavlarda bu soruların yok sayılacağını ve bu sorular yokmuş gibi değerlendirileceğini belirten Tekin, “İptal edilen sorunun olduğu bölüm 20 soru değil, 19 soru olarak değerlendirilecek.  Örneğin iptal edilen sorulardan biri din kültürü bölümünde. O bölümdeki soru sayısı artık 20 değil, 19 olarak kabul edilecek. Soruların puanı da bu yeni sayıya göre belirlenecek. Bir de bizim itirazımız doğrultusunda ilerleyen bir yargı süreci var. Biz kendimizden eminiz, birkaç ay sonra itirazımızın haklı görüleceğini düşünüyoruz. Ama itirazımız 5 ay sonra değerlendirildi ve sonuç alındı diyelim. Yeni bir belirsizlik süreci olabilir. Bunu önlemek için bundan sonraki yargı sürecindeki haklarımızdan feragat edeceğiz” diye konuştu.

Hürriyet

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Muharrem Baytekin © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
5. Sınıf Başarı Var Soru Bankası