TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Telefonunuza Dokunmadan Uzaktan Şarj Edin
TEKNOLOJİ 19 Nisan 2013 Cuma 06:20 | 1296 Kez okundu
Teknoloji gün geçtikçe ilerlerken yaşamımızda değişim ve kolaylıkları da beraberinde getiriyor. İşte buna bir örnek: Telefonları veya şarjlı cihazları bir kabloya gerek kalmadan şarj ettiğinizi düşünün.


Telefonları veya şarjlı cihazları bir kabloya gerek kalmadan şarj etmek artık bir hayal değil.

Elektromanyetik endüksiyon yöntemi ile telefonumuzu bu yeni cihazın yakınına koyup, 10-15 dakikada şarj edebileceksiniz. Artık yerinizden kalkıp şarj cihazı aramak ve prize gidip telefonunuzu kabloya bağlama devri kapanıyor.

Seiko, Epson ve Murata firmalarının ortak çalışması olan bu cihaz henüz ticari pazara hazır değil, ancak hazır olacağını bilmek bile heyecan verici.

Elektromanyetik Endüksiyon ne anlama geliyor?

Alternatif akımla beslenen devrelerde, manyetik akıyı değiştirmek suretiyle indüktörler kullanılarak yapılan akım yaratma işlemidir. Elektromanyetik endüksiyon, bir telin içinden geçen manyetik alan değiştiğinde o tel üzerinde bir akım oluşmasına sebep olur. Bu tel eğer dışarıdan bir güç ile çevrilirse bu çevirmeyi sağlayan enerji elektrik enerjisine dönüştürülmüş olur.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular