TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Tivibu için bilmeniz gereken her şey
TEKNOLOJİ 17 Mayıs 2014 Cumartesi 23:21 | 2886 Kez okundu


TTNET`in bir süredir test ettiği Tivibu ürünü, bugün resmi olarak duyuruldu. Televizyonu internet üzerinden bilgisayarınıza taşıyan bu hizmet sayesinde çok uygun fiyata devasa bir arşive ulaşmanız mümkün.

Tivibu.com.tr üzerinden ulaşılan serviste, 61 ayrı TV kanalını bulmanız mümkün. Bu kanalları anlık olarak canlı bir şekilde izlemenin yanı sıra 1 hafta geriye dönük tüm programları da seçerek izleyebiliyorsunuz.

Tv programlarının dışında popüler DVD`lere, belgesellere ve müziklere de bu arşiv üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Gündemde olan sinema filmlerini yine çok uygun fiyatlar karşılığında kiralamanız da mümkün.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net editörlerinin TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ile gerçekleştirdiği röportajda, Tivibu servisi hakkında bilinmesi gereken her şeyi izleyebilirsiniz.

Çözünürlük Nasıl Olacak?

Tivibu hizmetinde standart çözünürlük 640x480. Şimdilik seçenekler arasında olmayan HD (Yüksek çözünürlüklü) görüntü seçeneği ise firmanın ileriki planlarında mevcut. Görüntü kalitesinin internet hızınıza göre ayarlandığını da hatırlatalım.

Tivibu.com.tr üzerinden indirilecek olan küçük bir yazılım sayesinde bu platforma ulaşmak mümkün. Yazılım, Microsoft`un Silverlight teknolojisini kullanıyor. Bu da demek oluyor ki; Tivibu hizmeti şu anda sadece Windows platformunda kullanılıyor. Mac ve Linux kullanıcıları şimdilik faydalanamıyor.

TTNET Pazarlama Müdürü Murat Onuk, Mac ve Linux platformları için çalışmaların devam ettiğini ve kısa süre sonra bu platformlarda da Tivibu hizmetinin verileceğini açıkladı.

Kota Ne Olacak?

Tivibu hizmetinde izlenen videolar, kullanıcının aylık kotasından düşecek. İçerik video olunca, kotanınönemli bir bölümü de bu videolara gidecek anlamına geliyor.

Okurlarımız adına bu durum hakkında detaylı bilgi almak için yetkililere 1 saatlik video izlemenin ne kadar kota kullandığını sorduğumuzda aldığımız bilgiler şöyle;

•300Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 132 Mbyte/saat
•4GB tarife ile 30 saat, 6GB tarife ile 46 saat Tivibu kullanılabiliyor.
•600 Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 264 Mbyte/saat
•4GB tarife ile 15 saat, 6GB tarife ile 23 saat Tivibu kullanılabiliyor.
•1000 Kbit/sn ile 1 saat kota tüketimi: 439 Mbyte/saat
•4GB tarife ile 9 saat, 6GB tarife ile 14 saat Tivibu kullanılabiliyor.
Bu da demek oluyor ki, TTNET müşterilerinin büyük kısmını kullanan 4 GB kotalı kullanıcıların bu hizmetten faydalanırken dikkatli olmaları gerekiyor.

Zira, TV izleme alışkanlığı yüksek olan bir ülkede kullanıcılar beklediklerinden fazla internet faturaları ile karşılaşabilirler. Eğer TV alışkanlığınızı TTNET`in bu servisi üzerinden devam ettirecekseniz, seçmiş olduğunuz tarifeyi bir kez daha değerlendirmeleri gerekiyor.

Paket Seçenekleri ve Fiyatlar

TTNET, Tivibu servisinde 2 farklı paket seçeneği sunuyor. Standart Paket`te yerli ve yabancı tv kanalları, 1 hafta geriye dönük arşivi izleme seçenekleri mevcut.

Standart Plus Paket içerisinde ise yerli ve yabancı film ve dizi arşivi, belgeseller, yaşam ve eğlence programları gibi Seç-İzle özelliği olan içeriklere ulaşılabiliyor.

Nisan sonuna kadar 1 YTL`ye tüm seçeneklere abone olurken, 1 Mayıs`tan itibaren Standart Paket için ayda 1 TL, Standart Plus Paket için ise ayda 4 TL ödemeniz gerekiyor.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular