TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Türkiye bilgisayar işlemcisini tasarlıyor
TEKNOLOJİ 18 Nisan 2013 Perşembe 01:14 | 1358 Kez okundu
Türkiye Bilişim Sektörü Derneği (TÜBİDER), yenilikçilik ve teknik eğitimin Türkiye`deki gelişimine destek olmak amacıyla ``Türkiye İşlemcisini Tasarlıyor`` yarışması düzenliyor.
TÜBİDER`den yapılan yazılı açıklamaya göre, yarışmayla, yenilikçilik ve teknik eğitimin Türkiye`deki gelişimine destek olmak ve gençlerde yaratıcılığı teşvik etmek hedefleniyor.

``Sanal İşlemci Tasarımı``, `FPGA ile Fiziksel İşlemci Tasarımı`` ve ``Akademik Yenilikçi Gömülü Sistem Tasarımı`` kategorilerinde düzenlenecek yarışmaya, 18 yaşından gün almamış lise ve üniversite öğrencisi ya da mezunu olan, herhangi bir teknoloji firmasında çalışan veya stajyer konumunda olmayan kişiler, her boyuttaki teknoloji şirketleri, Türkiye`deki devlet ve vakıf üniversitelerinde yer alan akademisyenlerin oluşturduğu gruplar katılabilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin, www.cpu-turkey.com/registration adresinde yer alan online başvuru formunu doldurup, katılım koşulları bölümündeki ``Projelerin Topluma Tanıtılması ve Bu Konuda Fikri Hakları Devir Sözleşmesi``ni imzalayarak, TUBİDER`e göndermesi gerekiyor.

ZAMAN
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular