TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Türkiye`de internet 10 dakika çöktü
TEKNOLOJİ 11 Ocak 2013 Cuma 22:15 | 1185 Kez okundu
Türkiye`de internet 10 dakika çöktü

Tüm Türkiye`de internet Türk Telekom`dan kaynaklanan arıza nedeniyle 10 dakika çöktü. Arıza süresince hem yurtdışındaki hem de yurtiçindeki internet sitelerine ulaşılamadı e-
Saat 12.00 sıralarında Türkiye çapında internet arızası meydana geldi. Arıza süresince hem yurtdışındaki hem de yurtiçindeki internet sitelerine ulaşılamadı e-mail alınıp gönderilemedi. Yurtiçindeki ISP arasındaki iletişimde kesildi.

Telekom kesintinin neden kaynaklandığı ile ilgili açıklama yapmadı. Uzmanlar kesintinin bir çok sebepten kaynaklanabileceğini belirtti.

Telekom`a yakın kaynaklar kesintinin MPLS (Multiprotocol Label Switching) sisteminin çökmesi sonucunda gerçekleştiğini ileri sürdü. ISP`lerdeki veri transferlerini düzenleyen sistemin kapatıp açılarak düzeltildiği de iddia edildi.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular