TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Uçan pengunen olur mu / Video
TEKNOLOJİ 26 Aralık 2012 Çarşamba 22:34 | 4264 Kez okundu

 

Bu bilimsel bir gerçek mi yoksa 1 Nisan şakası mı emin değiliz. Ama haberin özgün hali BCC`sinin ve Türkçesi Cihan Haber Ajansının. Elçiye zeval olmaz biz de size yansıtalım dedik ve hatta sizler için video görünütüsün bile bulduk...

Telegraph Gazetesi`nin haberine göre, `Evrimin Mucizeleri` isimli yeni doğa tarihi belgeselleri çeken BBC ekibi, Falkland Adaları`nın 1210 kilometre güneyindeki Kral George Adası`nda uçabilen penguenlere rastladı. Görüntülerin bir kısmı, BBC kanallarında yayımlanan programların bilgisayarlar üzerinden izlenebilmesine olanak sağlayan ücretsiz servis `iPlayer` yazılımının tanıtımında kullanıldı.

İngiliz televizyoncu Terry Jones`un sunduğu belgesel, önümüzdeki günlerde BBC1`de izleyicilerle buluşacak. Jones, Telegraph`a yaptığı açıklamada, "Bu penguenleri uzun süre boyunca görüntülemek isterdik; ancak hava kötüye gitti. Kendilerini soğuktan korumak için bir araya gelmelerinin yanı sıra, diğer penguenlerin yapamadığı şekilde uçabilmelerini görmek beklenmedik bir şeydi." dedi.

 

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular