TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Ücretsiz Photoshop İnternetten İndirilebilecek
TEKNOLOJİ 03 Mart 2014 Pazartesi 08:21 | 1384 Kez okundu
Ücretsiz Photoshop İnternetten İndirilebilecek

Photoshop`ın üreticisi Adobe, ünlü yazılımın internet tarayıcısı üstünden çalışacak, kısıtlı bir sürümünün üstünde çalışıyor.
Adobe Yönetim Kurulu Başkanı Bruce Chizen şirketin resim düzenleme ve grafik tasarım programı Photoshop`un 6 ay içinde internet üzerinden kullanılabilir hale geleceğini açıkladı.

İnternet tarayıcıyla kullanılacak, Flash tabanlı yeni Adobe ailesi üyesinin adı şimdilik Photoshop Express (PSX) olarak anılıyor.

Photoshop, video düzenleme yazılımı Adobe Remix ile birlikte internet üzerinden kullanılabilen ilk sürümler olacak. İşin daha güzel yanı ise tıpkı Adobe Remix`te olduğu gibi Photoshop`u da kullanıcılar ücretsiz olarak kullanabilecekler.

Adobe, amacın resim düzenlemeyi geniş kitlelerin erişimine sunmak olarak açıklıyor. PSX, Photoshop CS3 ya da Photoshop Elements`in bir kopyası olmaktan çok, yeni ve ayrı bir ürün olarak karşımıza çıkacak. Doğal olarak diğerlerinden daha kısıtlı özelliklere sahip olacak.

Aylar önce Google, Picasa ile online albüm oluşturma ve resim düzenleme işlemlerini de bir araya getirip kullanıcılara ücretsiz depolama alanı sunarak önemli bir atılım gerçekleştirmişti.

Henüz Photoshop Express`in ne zaman hazır olacağıyla ilgili bir bilgi olmasada 650-700$ civarındaki satış fiyatıyla kullanıcıların gözünü korkutan Photoshop`u daha fazla kişi ücretsiz olarak kullanabilecek.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular