Eğitim Kitapları
Diğerleri
Eğitim Kitapları
KİTAPLAR

 

         Aşağıdaki kitaplar benim devamlı kullandığım ve kendimi geliştirmemde bana faydaları dokunmuş kitaplardır. İçeriklerini kısaca anlatmaya çalıştım. Size de faydalı olabileceğini zannediyorum.

 

Sayın Dr. Süleyman Doğan hocamızın yazdığı bu kitabı eşi ve çocuğu ile iyi bir iletişim kurmak isteyen herkes okumalı.
Kitaba sahip olmak için: Selis Yayınları, 0212 5200557, www.seliskitaplar.com

Prof. Dr. Salih Çepni hocamızın yazdığı bu kitap için ayrıntılı bilgiye ve isteme adresine www.fenegitimi.com adresini tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Özellikle Matematik öğretmenlerine son derece güncel ve doyurucu bir dergi. Bayilerde bulmak pek mümkün değil. Fakat abone olarak dergiye ulaşabilirsiniz. detaylı bilgi için www.matematikdunyasi.org adresini ziyaret edin derim.
Renkli Bilgiler Kitaplığı Ana okulu dahil olmak üzere ilkokul 5. sınıfa kadar ki öğrencilere hitap eden mükemmel bir kitap takımı diyebilirim. Fen Bilgisinin asıl amaçlarından birisi neden sorusuna öğrencinin cevap aramasıdır.İşte bu kitap serisi, öğrencinin çevresinde gördüğü olayların nedenlerini 5 ayrı kitapta , bol bol resimlerle  basit ve anlaşılır bir şekilde anlatılıyor. Daha bekarız ama :) içinde ki uygulama örnekleri hoşuma gittiği için ben bile aldım.Takımın içinde 5 tane kitap var. Hem eğlen hem öğren ,Vücudumuz , Gökyüzü ve dünya ,Ünlü yerler , Hayvan dostlarımız.Takımın tek eksikliği fiyatının biraz tuzlu olması :) Kitabı sipariş etmek için :ABC Kitapevi Yayın &Dağıtım A.Ş. Nazmi Akbacı Ticaret Merkezi , 83 Maslak 80700 İstanbul Tel:02122762404
İlkokul 4. ve 5. sınıflar için uygulamalı (projeli) fizik (fen) öğretimi - ödevleri - sergi ve yarışmaları
Biz şu an Vahit Başar `ın zamanında yokluk içerisindeki Türkiye içinde yapmaya çalıştığı çalışmaları, devam ettiremedik . Bu kitabı inceleyin göreceksiniz. Kitap fen bilgisi öğretiminin uygulamalarıyla dolu. Yüzlerce proje konusu şekillerle detaylı olarak anlatılmış. Tüm öğretmen ve öğrencilerde mutlaka olması lazım. Veliler dahi alıp , çocuklarını bu kitabın ışığında yönlendirebilir. Kitap M.E.B. yayını bir kitap. Milli Eğitim Yayınevlerin de bulunabilir. Ben Ankara Kızılaydaki Milli Eğitim Yayınevin de buldum.
Eğitimcinin Eğitimi
Prof. Dr.İsmet Barutçugil `in yazdığı bu kitap , her eğitimci de olması gereken bir kitap. Konunuza ne kadar hakim olursanız olun ,önemli olan doğru bir iletişimle bilgilerinizi karşıya aktarmak. Bu konuda ,kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu kitap biçilmiş kaftan. Eğiticinin kendini eğitmesi adına çok güzel bir kitap.
İsteme Adresi: Kitap Kariyer Yayıncılığa ait. Hemen hemen tüm kitapçılarda bulunuyor.Tel:02125169984
İlköğretim Fen Bilgisi Laboratuar Etkinlikleri.
Prof. Dr.Suzan Erbaş ve ekibinin hazırladığı bu kitap da harika . Konulara ait kısa bilgileri ve bu konular içinde yapılabilecek evde bulunabilecek , basit malzemelerle oluşturulan deneyleri anlatıyor. Bence çok güzel bir çalışma.
İsteme Adresi:Ekin Kitabevi Burç Pasajı No:27-29 16050 Altıparmak Bursa Tel:02242201672
Okul Öncesi Dönemde Fen Öğretimi
Yine Prof. Dr.Suzan Erbaş ve ekibinin hazırladığı bu kitap okul öncesi dönemde ki fen öğretimini anlatıyor. Bence Fen öğretimi konuları basite ve hayatın içine indirmeye dayanıyor. Bu kitap içindeki uygulama örnekleri , farklı bir açıdan fen öğretimine yaklaşmanıza yardımcı oluyor. Yine favorilerim arasında
İsteme Adresi:Ekin Kitapevi Burç Pasajı No:27-29 16050 Altıparmak Bursa Tel:02242201672
Fen Bilgisi Öğretimi
Doç. Dr. Finat Kaptan `ın hazırladığı Milli Eğitim Bakanlığının yayını olan bu kitap aslında okullarda bulunan bir kitap .Fakat raflı tozlar arasında bekliyor. Kitabı dikkatlice incelerseniz , bugün yeni diye uygulamaya çalıştığımız birçok öğretim metodunu aslında detayları ile anlatmış. Bu kitaptan alınan örneklerle hazırlanmış bir çok kitabı da piyasada görmek mümkün . Fen Bilgisi eğitim - öğretim yöntemlerini incelemek istiyorsanız , bu kitabı alın.
Kitabı Milli Eğitim Yayınevlerin de bulabilirsiniz.
Okul Öncesinde Fen Bilgisi Öğretimi ve Aktivite Örnekleri
Dç. Dr. Fatma Şahin `in hazırladığı bu kitap hem eğitim - öğretim hem de uygulama örnekleri açısından çok güzel bir kitap . Detaylı bir çalışmanın ürünü. Çok güzel örnekler var.
İsteme Adresi:Beta Basım Yayım Dağıtım A.Ş. Himaye-i Etfal Sokak talas Han No.13-15 Cağaloğlu-İstanbul Tel:02125115432
Tam tamına 1001 tane çevre konulu proje . Arayıp ta cevabını bulamadığınız bir çok soruya cevap veriyor. Neden musluktan akan suyu içemiyoruz? , şehirlerimizdeki hava neden kirli ? Gibi güncel konuları incelemiş ve tek tek bu konularla ilgili Internet adresleri , kaynak kitaplar göstermiş.Gerçekten harika bir kitap. Beyaz nokta vakfı tarafının katkılarıyla Türkçe`ye çevrilmiş . Size tavsiyem kitabı bir incelemeniz. .Beyaz yayınları öyle ismi fazla duyulmamış olsa da , yayınladığı kitaplar hem öğretmen hem de öğrencilere faydalı olacak şekilde hazırlanmış. Kitaplar bilimselliği basit bir dille anlatmışlar.
İsteme Adresi:Şair Nedim Sokak No:2/9 Çankaya , 06690 Ankara Tel:03124414870
Benin en çok faydalandığım kitaplardan biridir. Malumunuz gurup rehberliği işini rehber öğretmenler çok iyi yapabilmelerine rağmen pek sınıfa gelip de rehberliği yapmayı istemezler.Hem kendinizi geliştirmek, hemde burada bulunan düzünelerce örnek gurup rehberliğinden faydalanmak açısından güzel bir kitap.Sınıfta öğrenciye kazandırılabilecek tüm davranışlara yönelik bir sürü örnek gurup rehberliği uygulaması var.

İsteme adresi:Pegem özel eğitim ve hizmetleri P.K. 115 Bakanlıklar /Ankara

 Özellikle fen bilgisi öğretmenlerinin kullanabileceği mükemmel bir deney kitabı. Bu kitap sayesinde yaratıcılığınız artabilir.Fen eğitiminde günlük hayatı yakalamak çok önemli. Ayrıca bu kitaptaki deneyleri yapmak için öyle laboratuar malzemelerine de gerek yok sadece evde bulunan malzemelerle yapılıyor. Herkese tavsiye ederim.Hatta velilere önerin çocukları ile yapabilecekleri bir sürü deney var.Pan yayıncılık tarafından dağıtılıyor.Kitap hakkındaki bilgilere ayrıntılı ulaşmak ve sipariş vermek için www.pankitap.com
 Yukarıdaki kitap hakkında ne diyorsam bunun içinde geçerli .Zaten aynı kişi tarafından yazılmış. Ayrıca ısı ve ışık deneyleri kitapları da bulunuyor. 1. kademe öğretmenleri de bu kitaptan faydalanabilir.Pan yayıncılık tarafından dağıtılıyor.Kitap hakkındaki bilgilere ayrıntılı ulaşmak ve sipariş vermek için www.pankitap.com
Hani bazıları devamlı derya bizim için güncel bir yayın yok diye. Bu dergiyi görmemişler.Aylık yayınlanan eğitim bilim son derece güncel , bize eğitim alanındaki gelişmeleri ,üniversite hocalarının ağzından aktarıyor. Çok geniş bir yazar kadrosu , eğitim alanında yapılan araştırmalara ışık tutuyor. Kitap`a abone olmanız şimdilik mümkün değil ama aylık olarak gazete bayilerinde bulmanız mümkün. İncelemenizi tavsiye ederim.Ayrıntılı bilgi için www.egitimbilimdergisi.com.tr
Proje hazırlamadan rapor hazırlamaya kadar birçok konuya değinilmiş .Benim gibi araştırmacı bir kişi iseniz, ve bunları bir proje olarak sunmak istiyorsanız .Bu kitap biçilmiş kaftan.

İsteme adresi:Nobel yayın dağıtım adakale sokak no:16/2 Kızılay /Ankara Tel:0312 4343897

Anlatımı tamamen örnekler üzerine kurulu. Okul yöneticiliğe değişik bir yaklaşım.

Tel:03124189410

Müfettişlerin teftiş sırasında sizde aradıkları tüm unsurları açık bir şekilde belirtiyor.Teftişin incelikleri hakkında ayrıntılı bilgi veriyor.Esasında müfettişlerin meslek kitabı niteliğinde fakat tüm noktalara hakim olmak isteyenler içinde gerekli bir kitap.

İsteme adresi:A.Haydar Taymaz bahçeli evler 6.Sokak No:4/5 06500 Ankara Tel:03122231057

Yaptığınız bilimsel çalışma veya projenin sonucunda size bilimsel rapor hazırlamak için gerekli bir kitap.Tüm ayrıntılar detaylı olarak anlatılmış

İsteme adresi:Nobel yayın dağıtım adakale sokak no:16/2 Kızılay /Ankara Tel:0312 4343897

18771 Kez okundu
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Muharrem Baytekin © 2002-2022 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman